KOMPLICIRA SE SITUACIJA / Turska se u samoj završnici utakmice spasila od poraza, čeka nas težak posao u Armeniji: Do nove pobjede stigla i BiH

Ludnica u Eskisehiru

8.9.2023.
22:49
PROFIMEDIA

I dok je Hrvatska suvereno slavila protiv Latvije rezultatom 5-0, glavni konkurent za prvo mjesto u skupini, Turska, ne može biti zadovoljna današnjom izvedbom protiv Armenije. Naime, gosti su u 49. minuti poveli preko Dashyana i to vodstvo držali praktički do isteka regularnog vremena utakmice.

DOJAM 'PETARDE' NA RUJEVICI /

Hrvatska je očitala lekciju Latvijcima i poklonila Luki uvjerljivu pobjedu za rođendan, a jedan je Vatreni pokazao da je nezustavljiv kad je u formi

Onda je na scenu stupio Yildirim, koji je u 88. minuti izazvao erupciju oduševljenja na stadionu izjednačivši rezultat. Sudac je dvoboj produžio za još osam minuta, ali promjene rezultata nije bilo.

Ovim rezultatom Turska je ostala na prvom mjestu i sada ima 10 bodova, slijedi Hrvatska sa 7, a isti broj bodova ima i Armenija, ali ima i utakmicu više od Vatrenih, kao i slabiju gol-razliku. Treba napomenuti, Turci imaju čak dvije utakmice više od naših reprezentativaca.

Nakon Armenije slijedi Wales sa 4 boda i na samom začelju je Latvija bez ijednog osvojenog boda.

Borba za drugo mjesto

Bosna i Hercegovina je teškom mukom svladala momčad Lihtenštajna, rezultatom 2-1. U 3. minuti vodeći je pogodak postigao Džeko, a u 18. minuti autogol je zabio Luchinger. Konačnih 2-1 postavio je Wolfinger u 21. minuti utakmice i tako je ostalo do samog kraja.

U toj skupini još su igrali Slovačka i Portugal (0-1), te Luksemburg i Island (3-1).

Portugalci su prvi sa maksimalnim učinkom i bez ijednog primljenog gola, slijede Slovačka i Luksemburg sa 10, te BiH sa 6 bodova. Island ima 3, a Lihtenštajn 0 bodova.

Škoti praktički sigurni

Reprezentacija Škotske uvjerljivo je slavila na Cipru rezultatom 0-3, i tako ostala na stopostotnom učinku te vodi na tablici s 15 bodova. U ranije odigranom susretu danas, Španjolci su deklasirali Gruziju rezultatom 1-7 i oni su prvi pratitelji Škota na tablici sa šest bodova, ali i dvije utakmice manje.