POČETAK IZ SNOVA / Tudor napravio senzaciju u Italiji, u debiju na klupi Verone srušio je Mourinha i nanio mu prvi ovosezonski poraz

Verona je uoči ove utakmice bila bez bodova

19.9.2021.
20:15

Hrvatski nogometni trener Igor Tudor odlično je startao na klupi Verone, u susretu 4. kola talijanskog prvenstva na domaćem je terenu svladao Romu sa 3-2 (0-1).

INZAGHI SE NAKLONIO BROZOVIĆU /

'On je nezamjenjiv, s razlogom je igrao kod svih trenera koji su vodili Inter'

Uoči ovog dvoboja Verona je bila bez bodova, dok je Roma, koju od ove sezone vodi karizmatični Jose Mourinho, imala stopostotni učinak.

Nakon prvih 45 minuta goti su i vodili lijepim pogotkom petom Pellegrinija (36). No, početkom nastavka Verona je preokrenula preko Baraka (49) i Caprarija (54), na 2-2 je nespretnom reakcijom pred svojim golom poravnao Ilić (57-ag), ali njegovu pogrešku ispravio je kapetan Faraoni (63) izvrsnim pogotkom za konačnih 3-2.

Kaliniću preko pola sata

Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igrao je za Veronu od 54. minute.Ovom pobjedom Verona je skočila na 14. mjesto s tri boda, dok je Roma propustila preuzeti čelo ljestvice, ostala je na devet bodova, jednom manje od prvog Intera.

Šok-terapija trenerskom smjenom upalila je i u Cagliariju koji je pod vodstvo Waltera Mazzarija osvojio bod na gostovanju kod Lazija u Rimu odigravši 2-2. Lazio je poveo golom Immobilea (45), Joao Pedro (46) i Balde (63) su okrenuli na 1-2, da bi Cataldi (83) postavio koačnih 2-2. Za Cagliari, koji je ostao 18., ovo je drugi bod u sezoni, dok je Lazio šesti sa sedam bodova.