PLATILI DANAK NEISKUSTVU / Trener Vitorije detektirao razloge poraza na Poljudu: 'Sve golove smo mogli izbjeći, nismo navikli na ovakav ambijent...'

Vitorija je prva povela na Poljudu, no nakon toga je Hajduk ubrzo preokrenuo rezultat

4.8.2022.
23:53
Miroslav Lelas/PIXSELL

U prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige Hajduk je u četvrtak pred 33.000 gledatelja na Poljudu pobijedio portugalsku Vitoriju Guimaraes s 3-1 .

LJUDI MOJI, JE LI TO MOGUĆE? /

'Ovakav Hajduk nisam gledao 15 godina. Bijeli, ovakvi kao protiv Vitorije, osvajaju naslov bez problema'

U trenucima dok je Hajduk dominirao i sve opasnije pritiskao, gosti su poveli u 61. minuti prekrasnim golom braniča Miguela. Raspalio je Miguel s 18 metara pogodivši gornji lijevi kut Kalinićeva gola za vodstvo gostiju. Hajduk se ekspresno vratio, izjednačio šest minuta kasnije i u 75. minuti preokrenuo rezultat.

Pobjedu Splićana potvrdio je Krovinović u završnici susreta pa momčad Valdasa Dambrauskasa u uzvrat ulazi s dva gola prednosti.

Trener Vitorije Moreno nije skrivao da je razočaran nakon poraza od Hajduka.

"U prvom poluvremenu smo im dozvolili nekoliko prilika. Nakon gola smo platili danak neiskustvu, ne samo momčadi nego i mojem. Izgubili smo se, Hajduk je izjednačio, a sva tri gola smo mogli izbjeći. Izgubili smo utakmicu, ali pitanje prolaska i dalje je otvoreno", prokomentirao je pa zaključio:

Moreno

"Znali smo da moramo biti fokusirani svih 90 minuta. Ovo je dio procesa. Mlada smo momčad koja nije navikla na ovaj ambijent i tenziju. Sigurno ćemo biti bolji u uzvratu."