NE PRESTAJU REAKCIJE / Trener Hajduka nakon jučerašnjeg remija: 'Suđenje je podsjećalo na Jugoslaviju', splitski dogradonačelnik dodaje: 'Pljačka'

Možda i ključni trenutak dogodio se u 36. minuti kada je došlo do 20-minutnog prekida jer je linijski sudac pogođen predmetom u glavu...

13.11.2022.
14:49
Ivo Cagalj/PIXSELL

U susretu 17. kola HNL-a Slaven Belupo i Hajduk su u Koprivnici igrali 2-2 (0-2). Hajduk je nakon prvog poluvremena vodio s 2-0 golovima Filipa Krovinovića (12') i Rokasa Pukštasa (28'), da bi domaći poravnali početkom nastavka preko Arbera Hoxhe (49') i IvanaKrstanovića (58' - 11m).

TRILER U KOPRIVNICI /

Suca pogodili predmetom s tribina, Hajduk prokockao vodstvo od 2:0 i propustio priliku da uhvati Dinamo

Možda i ključni trenutak dogodio se u 36. minuti kada je došlo do 20-minutnog prekida jer je linijski sudac pogođen predmetom u glavu. Na travnjaku je došlo do koškanja kapetana Hajduka Marka Livaje i braniča Slavena Nikole Solde.

Nervozni Livaja je dobio žuti karton, ali i nakon opomene je žustro startao prema Soldi, glavni sudac Čulina oštro ga je upozorio, a za to vrijeme se nezadovoljstvo prelilo i na tribinu s navijačima Hajduka pa je jedan neodgovorni pojedinac pogodio linijskog suca Marića predmetom u glavu, navodno stolicom. Bilo je tu još dvojbenih trenutaka, u režiji glavnog suca…

'Podsjećalo me na Jugoslaviju'

Do kontroverzne situacije došlo je u 56. minuti kada je sudac Čulina pokazao na bijelu točku za domaće. Branič Hajduka Simić glavom je izbio loptu u korner, a prilikom doskoka sletio je na petu Crnca koji je odmah završio na travi. Iako je jasno kako je prilikom tog nehotičnog kontakta lopta već bila van igre do promjene odluke nije došlo, a iskusni Krstanović je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

Trener Mislav Karoglan bio je ogorčen suđenjem: “Mislim da se sudac izgubio, a da u jednom takvom tendencioznom suđenju, a ne tražim alibi za primljene golove, ovo malo podsjeća na Jugoslaviju u ono vrijeme“, rekao je Karoglan.

Sličnog je stava i splitski dogradonačelnik Bojan Ivošević: “Odličan homage TBF-ovom hitu ‘Pljačka’ iz 2000. godine danas u Koprivnici u izvedbi Ante Čuline u pratnji VAR sobe. Za ukupnu produkciju zaslužan HNS. Čestitam gospodo“, napisao je Ivošević.