NJEMU JE SAMO NEBO GRANICA / Kovačić oduševio planet: 'Najbolji je na svijetu u tome. Totalno je sve promijenio ulaskom. Kakav igrač'

Mateo Kovačić zapalio društvene mreže svojom izvedbom

27.12.2021.
8:20

Jedan od najboljih hrvatskih nogometaša Mateo Kovačić jučer je briljirao, na gostovanju kod Aston Ville, nakon problema s ozljedama i koronavirusom.

VATRENI MU SLUŽI ZA PRIMJER /

Trener Chelseaja iskoristio Matea Kovačića kako bi ukazao na golemi problem u nogometu

Za Chelsea je zaigrao od 63. minute. Tih posljednjih 27 minuta bilo mu je dovoljno da impresionira navijače. Imao je 85 posto preciznih dodavanja, 100 posto uspješnih driblinga, stvorio je jednu veliku priliku, osvojio je četiri od pet duela, imao je dva starta na loptu i jedno presretanje.

Izazvalo je to brojne pozitivne komentare na društvenim mrežama...

"Mateo Kovačić jedna je od najboljih osmica u ligi. Kakav igrač".

"Možda sam ja tako samo shvatio, ali nešto se dogodilo kad je Mateo Kovačić ušao u igru. Donio je energiju, dinamiku u vezu, što nam je nedostajalo. Dobro što se vratio".

"Kovačić je podcijenjen i necijenjen. Način na koji se snalazi s loptom u teškim situacijama je djelo čiste klase, Čovjek zavrjeđuje više zasluga. Totalno je transformirao veznu liniju kad je ušao."

"Mateo je najbolji nogometaš koji iznosi loptu na suparničku polovicu na svijetu", samo su neki od komentara oduševljenih fanova.

Chelsea je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 3-1 dostigavši Liverpool na drugom mjestu ljestvice Premiershipa.

Villa je povela u 28. minuti nakon autogola Reecea Jamesa, no aktualni europski prvak je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Šest minuta kasnije Jorginho je izjednačio iz kaznenog udarca, da bi Romelu Lukaku u 56. minuti okrenuo rezultat. Gosti su u posljednjim trenucima susreta potvrdili pobjedu novim Jorginhovim golom iz jedanaesterca kojeg je izborio Lukaku.

REZULTATI:
Manchester C. - Leicester C. 6-3 (de Bruyne 5, Mahrez 14-11m, Gundogan 21, Sterling 25-11m, 88 Laporte 69 / Maddison 55, Lookman 59, Iheanacho 65)
West Ham - Southampton 2-3 (Antonio 49, Benrahma 64 / Elyounoussi 8, Ward-Prowse 61-11m, Bednarek 70)
Norwich - Arsenal 0-5 (Saka 6, 67, Tierney 44, Lacazette 84-11m, Smith Rowe 90+1)
Tottenham - Crystal Palace 3-0 (Kane 32, Moura 34, Heung-Min 74)
Aston Villa - Chelsea 1-3 (James 28-ag / Jorginho 34-11m 90+3-11m, Lukaku 56)
Brighton - Brentford 2-0 (Trossard 34, Maupay 42)