NAPOKON IGRA / Talijani oduševljeni zaboravljenim Hrvatom, hvale ga na sva usta: Može li u posljednji tren 'kupiti' kartu za Katar?

Nikola Moro odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi svoje Bologne

1.11.2022.
8:56

Nogometaši Bologne preokretom su slavili s 2-1 na gostovanju kod Monze u susretu 12. kola talijanske Serie A.

JOSE SLAVIO TEŽE OD OČEKIVANOG /

Mourinhova Roma s igračem više tek u završnici uzela puni plijen u Veroni, 18-godišnjak ušao s klupe i srušio domaćine

Novi prvoligaš Monza povela je golom Alessandra Petagne u 57. iz penala, a Škot Lewis Ferguson je izjednačio samo tri minute kasnije. Pobjedu Bologni donio je Riccardo Orsolini (73).

Nikola Moro je ušao u igru u 63. minuti kod gostiju, a upravo to su Talijani vidjeli kao ključan trenutak susreta.

Ključan u pobjedi

Popularna La Gazzetta dello Sport hvalila je bivšeg igrača Dinama te smatraju kako je njegov ulazak bio ključan u slavlju Bologne.

"Gole preokreta, ujedno i pobjednički pogodak, došao je zahvaljujući njegovom oduzimanju lopte. Sretan ulazak za Moru", pišu Talijani. Našem veznjaku dodijelili su ocjenu 6.5, što je sjajno s obzirom na to da je na terenu proveo svega pola sata. Valja istaknuti kako je to i najviše ocjena kod igrača Bologne.

Moro je bio motor svoje momčadi, a Gazzetta ističe kako je u nekoliko navrata oduzimao loptu i upošljavao svoje suigrače prekrasnim dodavanjima na nepostavljenu obranu. Bologna je drugom pobjedom zaredom napredovala na dvanaesto mjesto, Monza je 15.