SUBAŠIĆ I MONACO JEDVA SPASILI PRVOLIGAŠKI STATUS: / Toma Bašić i Bordeaux ispratili Caen među drugoligaše

24.5.2019.
23:23
AFP, VALERY HACHE

Posljednje kolo francuskog nogometnog prvenstva razriješilo je i zadnje dvojbe. Bilo je upitno tko će ispasti zajedno sa Guingampom, a tko će u dodatne kvalifikacije. Na koncu u drugu ligu seli Caen, Dijon će u play-off, dok su se Monaco i Amiens spasili.

Momčad iz Kneževine ostat će u Le Championnatu premda je u zadnjem kolu izgubila u derbiju Azorne obale od Nice sa 0:2. Caenu je trebao bod kako bi se domogao dodatnih kvalifikacija, a uvjerljivom pobjedom je mogao preskočiti Danijela Subašića i društvo. Međutim, Caen je kod kuće izgubio od Bordeauxa sa 0:1 i ispao iz lige.

PREDIVNA GESTA VELŠKIH NAVIJAČA: /

Stigli na utakmicu u Nantes da bi odali počast tragično stradalom nogometašu

Domaćine je rastužio Sankhare golom u 19. minuti. Toma Bašić je za Bordeaux igrao zadnjih 10 minuta.

Poraz Caena je iskoristio Dijon koji je na svom travnjaku pobijedio Toulouse sa 2:1 i izborio play-off, dok se Monaco spasio usprkos porazu od Nice 0:2.

Pobjedu Nici donijeli su Badiashile koji je u 37. minuti zatresao vlastitu mrežu, te Le Bihan iz jedanaestec u 67. minuti. Subašić nije branio za goste zbog ozljede.

Na vrhu ljestvice sve je bilo jasno i prije zadnjeg kola. PSG je odavno prvak, Lille je osvojio titulu doprvaka, a u Ligu prvaka još ide i Lyon.