Početak kineske revolucije dogodio se već ove zime kada su klubovi iz ove zemlje potrošili više od 300 milijuna eura na pojačanja. Doveli su pritom i neka vrlo ugledna imena, poput Jacksona Martineza iz Atletico Madrida, Alexa Teixeire iz Šahtara, Ramiresa iz Chelseaja, Fredyja Guarina iz Intera, Ezequiela Lavezzija iz PSG-a...
Kvalificirati se, organizirati, osvojiti
Konačan cilj je ipak puno viši: Jinping je iznio plan prema kojem bi Kina trebala postati dominantna nogometna sila u Aziji do 2030. godine, te jedna od najjačih svjetskih reprezentacija do 2050. Kina bi se najprije trebala kvalificirati na Svjetsko prvenstvo, potom biti domaćin i u konačnici ga osvojiti!
U zemlji je već pokrenuta školska liga koja ima četiri ranga, a tijekom 2015. je odigrano više od 100.000 školskih utakmica s 2,7 milijuna sudionika. Planira se da se u sljedećim godinama broj škola specijaliziranih za nogomet poveća s 8000 na 20.000, te da se do 2020. godine 30 milijuna učenika bude uključeno u redovne treninge.
Prema predviđenom programu, do 2020. godine bi u Kini trebalo biti najmanje 50 milijuna registriranih nogometaša svih uzrasta, a u sljedećih šest godina predviđeno je značajno poboljšanje nogometne infrastrukture izgradnjom ili obnovom više od 60.000 igrališta diljem zemlje.