JUNAK U KUPU / Srbin 'preko noći' postao miljenik navijača Chelseaja: 'Zapamtite njegovo ime, dobro ga zapamtite'

Ključnim se pokazao vratar Chelseaja Đorđe Petrović koji je sjajno obranio Ritchieu posljednji udarac.

20.12.2023.
9:03

Chelsea i Fulham su na jedanaesterce prošli u polufinale engleskog Carabao kupa, izbacivši u dvobojima premierligaša Newcastle, odnosno Everton, dok je u utakmici niželigaša, Middlesbrough s uvjerljivih 3-0 kao gost svladao Port Vale.

U VELIKOJ KRIZI /

Napoli šokantno ispao iz kupa: 'Razbijeni' na kultnoj Maradoni čak 4:0

Newcastle je na Stamford Bridgeu poveo pogotkom Calluma Wilsona u 16. minuti nakon velike pogreške domaće obrane. Sve do druge minute sučevog dodatka na kraju dvoboja gosti su imali mjesto u polufinalnom ždrijebu, da bi uzvratili pogreškom obrane koju je iskoristio Mihaylo Mudrik i odveo utakmicu u raspucavanje.

Trippier i Ritchie nisu bili uspješni kod Newcastlea, dok su svi domaći izvođači pogodili i tako odveli Chelsea u polufinale. Ključnim se pokazao vratar Chelseaja Đorđe Petrović koji je sjajno obranio Ritchieu posljednji udarac.

Po završetku utakmice 24-godišnji Petrović bio je vidno zadovoljan.

"Jako teška utakmica, kad primiš takav gol... Ali smo vjerovali u sebe, u svoj dio posla, igrali smo do posljednje minute, bili smo strpljivi, moram zahvaliti momčadi i svima".

Zadovoljni su bili i navijači koji zahtijevaju da bivši igrač Čukaričkog bude prvi vratar Chelseaja: "Zapamtite njegovo ime, dobro ga zapamtite", najčešći je komentar među navijačima.

Podsjetimo, Petrović je ovoga ljeta stigao u Chelsea iz MLS kluba New England za 14 milijuna eura. Bio je to još jedan u nizu transfera sa Stamford Bridgea koji su podigli nekoliko obrva, ali se čini kako su s njim u potpunosti pogodili.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.