Inter čudesnim preokretom do vrha ljestvice, pogledajte Brozovićevu golčinu o kojoj će se dugo pričati

Uoči utakmice Inter je bio drugi, a Milan osmi na tablici Serije A

9.2.2020.
22:40
IPA / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao "Derby della Madonnina, Inter je pobijedio Milan sa 4-2 nakon što je gubio sa 0-2, a među strijelce su se upisali i hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ante Rebić.

Milan je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Ante Rebića (40) i Zlatana Ibrahimovića (45+1), no Inter je u nastavku okrenuo rezultat sa četiri gola, a strijelci su bili Marcelo Brozović (51), Matias Vecino (53), Stefan de Vrij (70) i Romelo Lukaku (90+3).

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i još niz prilika na obje strane, a Inter je četvrtom uzastopnom pobjedom protiv gradskog suparnika izbio na vrh ljestvice Serie A.

Milan bolji u prvom dijelu

Milan je mogao do vodstva već u devetoj minuti, no udarac Hakana Calhanoglua sa 20 metara završio je u okviru gola. U 18. minuti uzvratio je Diego Godin koji je nakon ubačaja iz kornera pucao glavom pored gola.

Daleko bolju igru u prvom dijelu Milan je pretvorio u vodstvo u 40. minuti. Zlatan Ibrahimović je jednu dugu loptu glavom spustio Rebiću koji je lagano zabio za 1-0 postigavši svoj četvrti gol ove sezone. Rebićev pogodak pogledajte OVDJE.

U posljednjim trenucima prvog dijela i Ibrahimović se upisao među strijelce. Nakon ubačaja iz kornera Kessie je prebacio loptu na drugu stativu do švedskog napadača koji je glavom zabio za 2-0.

Preokret za pamćenje

Na otvaranju drugog dijela Inter se fantastično vratio izjednačivši nakon svega osam minuta. Smanjio je Brozović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 51. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Vecino zabio za 2-2. Brozovićev gol pogledajte OVDJE.

Brozoviću je to bio treći gol ove sezone, a zanimljivo Milanu je zabio i u prvoj utakmici. Domaćin je do potpunog preokreta stigao u 70. minuti kada je De Vrij nakon kornera udarcem glavom svladao Gianluigija Donnarummu.

Inter je u 80. minuti mogao staviti točku na i, ali je Christian Eriksen iz slobodnog udarca s više od 25 metara pogodio spoji vratnice i grede. Milan je u 90. minuti mogao izvući bod, ali je Ibrahimović također, pogodio vratnicu. Tri minute kasnije sve dvojbe je razriješio Lukaku zabivši za 4-2.

Juve slabiji od Intera

Brozović je za Inter igrao cijeli susret, dok je Rebić u suparničkom sastavu igrao do 84. minute.

Na ljestvici vodi Inter sa 54 boda koliko ima Juventus, ali uz slabiju razliku pogodaka, dok je Lazio treći s bodom manje.

Serie A, 23. kolo

Inter - Milan 4:2

90' + 4' Gotova je utakmica, Inter se s osvojena tri boda izjednačio s Juventusom na prvom mjestu ljestvice.

90 + 3' GOL Lukaku zabija za 4:2 i kompletira fenomenalno drugo poluvrijeme Nerazzura!

89' Sada je i Milan pogodio okvir gola. Ibrahimovićev udarac odsjeo je na stativi.

81' Sada je Inter mogao i do četvrtog gola. Eriksen je izvrsno pucao iz slobodnog udarca, ali pogodio je gredu.

70' GOL Kakav preokret Intera, Nerazzuri su poveli 3:2, a gol je postigao De Vrij nakon kornera.

57' Igrači obje momčadi poprilično su nervozni, sudac je pokazao po par žutih kartona, a čak je i isključio Conteovog pomoćnika.

55' Nemoguće je znati što je točno Antonio Conte napravio pod poluvremenom, ali u drugom dijelu gledqamo potpuno drugačiji Inter.

Brozović je smanjio na 2:1 prekrasnim pogotkom iz voleja s 18 metara! Pogledajte gol OVDJE.

53' GOL, GOL Kakva utakmica u Milanu, Inter je izjednačio u samo dvije minute. Prvo je Brozović smanjio u 51, a dvije minute kasnije Vecino zabija za 2:2!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' GOL Milan postigao drugi gol, a strijelac je Zlatan Ibrahimović koji je pogodio glavom. Inter je razbijen u pet minuta

Rebićev pogodak pogledajte OVDJE.

40' GOL Milan vodi golom Rebića! Hrvat je poentirao nakon fantastične akcije, a asistirao mu je Ibrahimović.

23' Inter se vratio u velikom sstilu, Lukaku je prošao po boku i uposlio Vecina koji puca s 11 metara, ali Donnaruma brani.

17' Pojavio se i Inter, Sanchez je nabacio iz kornera, a Godin glavom puca pored vrata.

16' Rebić je sada dva puta pokušao udarcima izvan kaznenog prostora. Prvi je blokiran, as drugi ide visoko iznad gola.

9' Milan je bio na milimetar do vodstva. Calhanoglu je snažno pucao s 20 metaras i pogodio vratnicu.

9' Milan je puno bolje ušao u utakmicu, Rebić i Ibrahimović opasno prijete vratima Intera.

1' Počela je utakmica u Milanu.

20.40 Show navijača uoči početka utakmice.

U nedjelju od 20.45 se igra veliki talijanski derbi, na teren će izaći momčadi Intera i Milana. Milan proživljava teške trenutke i uoči ovog dvoboja nalazi se na osmom mjestu tablice Serie A, a Inter jer drugi i pobjedom bi se bodovno izjednačio s prvoplasiranim Juventusom.

Od prve minute na travnjak u Milanu će istrčati dvojica Vatrenih, Rebić je u napadu Milana sa Zlatanom Ibrahimovićem, a Marcelo Brozović će početi u veznom redu Nerazzura koje će večeras predvoditi kao kapetan.