SAD JE KASNO / Španjolci tuguju za Lukom Jovićem: 'U Madridu nisu bili strpljivi...'

U Milanu igra sjajno, u deset utakmica postigao je sedam pogodaka

4.2.2024.
11:07

Luka Jović donio je pobjedu Milanu u posljednjem kolu Serie A protiv Frosninonea (3:2), a nakon utakmice njegov se nastup našao pod povećalom španjolskih medija.

KONAČNA ODLUKA /

Za njega nema mjesta u Realu: Ancelotti otpisao najskupljeg golmana na svijetu

U igru je Jović ušao u 80. minuti, a već minutu kasnije zabio za konačnih 3:2 i pobjedu Rossonera.

On je sitigao u Milan prošloga ljeta, a prije toga je jednu sezonu proveo u Fiorentini. Sada je ušao u sjajnu formu, u deset utakmica postigao je sedam golova.

Prije dolaska u Italiju bio je član Real Madrida u koji je stigao iz Eintrachta za 63 milijuna eura te tako postao najskuplji srpski nogometaš u povijesti. Tu titulu držao je sve do pretprošle zime kada ju je preuzeo Dušan Vlahović koji je za 70 milijuna zamijenio Fiorentinu Juventusom.

U Madridu se nije proslavio, bio je meta kritika navijača i medija te se smatra jednim od najgorih pojačanja Kraljevskog kluba u povijesti, no sada se čini da mu je u Italiji konačno dobro krenulo i, tko zna, možda se opet vrati na staze stare slave.

"Luka Jović postaje jako bitan faktor Milana, bivši realovac je nezaustavljiv od prosinca. Na deset utakmica ima sedam golova i asistenciju u svim natjecanjima. Na terenu je proveo 402 minuta, a na 50 minuta postiže gol", piše AS te naglašava:

"Jović je ušao, zabio gol i spasio Milan. Možda nije bilo strljepnja u Madridu kada se radilo o njemu".