UTAKMICA ZA PAMĆENJE / Španjolci se klanjaju našem Luki, ne skrivaju koliko ih je oduševio: 'Bio je ključan, Modrić je povijesni nogometaš...'

Modrić je odigrao ključnu ulogu kod pogotka za vodstvo Reala 2:1

9.3.2022.
23:29

Nogometaši madridskog Reala plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala na svom Santiago Bernabeu svladali Paris SG s 3-1 (0-1) te tako nadoknadili 0-1 poraz iz prve utakmice.

HRVATSKI MAESTRO /

Naš Luka je čudo: Modrić s dva dodavanja 'uništio' PSG, pogledajte njegove genijalne poteze

Kao i u prvom susretu na Parku prinčeva, Parižane je u vodstvo doveo Kylian Mbappe (39), no u nastavku su Madriđani ostvarili veliki preokret s tri gola Karima Benzeme (61, 76, 78).

U 76. minuti utakmice fenomenalnu akciju odigrao je Luka Modrić, koji je osvojio loptu na 20 metara od svog gola, povukao sve do polovice Parižana, uputio okomitu loptu za Viniciusa, koji je vratio hrvatskom kapetanu koji s 20-ak metara savršeno proigrava Benzemu koji udarcem iz prve po drugi put svladava Donnarummu za preokret Reala.

Luka Modrić i Lionel Messi

Modrić je odigrao cijelu utakmicu, nakon koje je dobio velike pohvale poznatog madridskog sportskog lista Marce.

"Bio je ključan 'trezor' u igri Reala, ali je jedva mogao uživati ​​u lopti koja je gotovo uvijek bila sigurna u nogama francuskih nogometaša. Pokušavao je iz daljine, ali nije imao sreće kao u subotnjoj utakmici protiv Real Sociedada. Bio je ključan za Madrid u drugom poluvremenu. Povijesni nogometaš", napisala je Marca.