MORAMO IH IZBJEĆI / Španjolci neće kalkulirati i idu po prvo mjesto u skupinI s kojom se križaju Vatreni

Španjolska bi pobjedom u posljednjem kolu stigurno završila natjecanje u skupini na prvom mjestu

27.11.2022.
23:09

Derbi utakmica skupine E na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar završila je remijem, u dvoboju drugog kola Španjolska i Njemačka su odigrali 1-1 (0-0).

KALKULACIJE /

Dvoboj Španjolske i Njemačke završen je bez pobjednika. Evo što to znači za Vatrene

Španjolska je u najboljoj situaciji te vodi na ljestvici s četiri boda. Po tri imaju Japan i Kostarika, dok je Njemačka posljednja s jednim bodom. Njemačka nije sigurna za osminu finala samo uz slučaj svoje pobjede protiv Kostarike već mora dočekati i pobjedu Španjolske protiv Japanaca.

Rasplet te skupine jako je važan i za hrvatsku reprezentaciju jer se naša grupa križa s njom. Prema trenutnom stanju, Vatreni bi kao prva momčad u skupini F išli na drugu momčad u skupini E.

Izbornik španjolske reprezentacije Luis Enrique nakon remija s Njemačkom najavio je da neće kalkulirati u posljednjem kolu, već će ići na pobjedu kojom bi 'Furija' osigurala prvo mjesto i u tom slučaju bi u knock-out fazi išla na drugoplasiranu ekipu u skupini u kojoj se nalaze Vatreni.

Luis Enrique

„Bila je to utakmica u kojoj sam zadovoljniji prvim poluvremenom. Radili smo, pogotovo u nastavku, greške koje inače ne radimo. Nismo u drugom dijelu kontrolirali utakmicu, a Nijemci su odlučili otići na sve ili ništa. No, da nam je netko ponudio ovakvu situaciju u skupini nakon dva kola vjerojatno bi prihvatili bez previše razmišljanja. U posljednjoj utakmici nećemo kalkulirati. Idemo na pobjedu, želimo biti prvi u skupini“.