POKLEPOVIC BOLJI OD SUSKA: / Hajduk uz puno srece do tri boda u Osijeku

Nogometasi Hajduka uz puno su srece dosli do pobjede u utakmici 24. kola hrvatskog prvenstva.

8.3.2015.
17:27

Osijek je puno agresivnije usao u utakmicu i krenuo s nizanjem prilika protiv uplasenog i povucenog suparnika. Prvu veliku sansu domaci su imali u 12. minuti kada je Sorsa pucao glavom pod gredu, a Kalinic obranio. Tri minute kasnije zaprijetio je i Vojnovic, ali njegov udarac nije bio precizan.

Nakon pola sata Splicani su malo dosli do zraka, ali treba istaknuti i da je Poklepovic vec do 34. minute morao napraviti dvije izmjene. Najprije je izvadio nedovoljno spremnog Maglicu, a potom i ozlijedenog Jozinovica. Unatoc tim problemima, Hajduk je u sudackoj minuti prvog dijela dosao do vodstva. Milevski je poveo kontru i uposlio Vlasica ciji je udarac s desne strane pogodio vratnicu. Medutim, lopta se odbila tocno na Balicevu nogu i mat je bio neizbjezan.

Prvu sansu u drugom poluvremenu imali su Osjecani - u 58. minuti je glavom dobro pucao Bralic, ali gosti su odbili loptu do Skorica koji je s desetak metara poslao loptu preko gola. U 67. minuti su u velikoj sansi bili i Bili: Vlasic je pucao iz blizine, ali je njegov udarac zaustavio Mikulic. Sedam minuta kasnije opet je u sjajnoj prilici bio Vlasic, ali je ovaj put pucao pored vratnice. Zadnju dobru sansu za izjednacenje Osijek je imao u 85. minuti kada je Glavas poslao loptu koji centimetar pored gola.

Dvoboj trenerskih veterana, 66-godisnjeg Ive Suska i 76-godisnjeg Poklepovica, pripao je tako iskusnijem liscu. Susak je nakon tri uspjesne utakmice dozivio prvi poraz u novom mandau na klupi Osijeka i do kraja ce imati puno posla da osigura ostanak. Hajduk je, pak, mozda samo privremeno, preskocio Lokomotivu i zasjeo na trece mjesto.

U derbiju zacelja 24. kola Prve HNL u Zadru su nogometasi Zadra svladali pulsku Istru 1961 s 2:0 (2:0), pa su Zadrani zadnje mjesto na ljestvici prepustili Puljanima.

Zadrani su dosli do vrijedne pobjede u borbi za ostanak, koju su osigurali vec nakon samo 20 minuta igre. U 14. minuti branic Istre Sime Gregov je napravio jedanaesterac nad Terkesom, te dobio crveni karton. Ivan Krstanovic je s bijele tocke bio precizan, a pet minuta kasnije Lovre Cirjak je efektnim udarcem povecao na 2:0.

1. Dinamo 24 19 5 0 57-13 62

2. Rijeka 23 14 6 3 48-19 47

3. Hajduk (-3) 24 11 6 7 44-35 36

4. Lokomotiva 23 10 5 8 46-39 35

5. Zagreb 24 8 6 10 27-39 30

6. Split 24 5 11 8 27-31 26

7. Slaven Belupo 24 6 6 12 22-36 24

8. Osijek 24 6 4 14 28-39 22