NA PUTU PREMA DOLJE / Southampton izgubio i posve se približio ispadanju iz lige: Hrvatima ni minute, jedan bio na klupi, a drugi van konkurencije

8.5.2023.
23:35

U posljednjem susretu 35. kola engleske Premier lige nogometaši Nottingham Foresta su na domaćem terenu pobijedili s 4-3 Southampton koji je sasvim blizu ispadanja iz elite.

MA JE LI MOGUĆE?! /

Teorija zavjere koja će vas šokirati: 'Mislilo se da Oršić nije spreman, kao da je bilo namješteno da ne uspije'

U derbiju začelja Nottingham Forest je upisao iznimno važne bodove s kojima je, barem zasad, pobjegao iz zone ispadanja. Southampton, posljednja momčad na ljestvici, ovim je porazom dodatno zaglavljen na samom dnu i sasvim je blizu ispadanja u drugoligaško društvo. Do kraja sezone Southamptonu igra samo teorija.

U uvodnom dijelu susreta domaći junak je bio Nigerijac Awoniyi koji je u 18. i 21. pogađao za 2-0 domaćina. Potom je Alcaraz smanjio na 1-2, a u smiraju prvog dijela Gibbs-White je realizirao jedanaesterac za 3-1 Nottingham Foresta.

U nastavku su gosti žestoko stisnuli suparnika, a Brazilac Lyanco je u 51. smanjio na 2-3. U 73. minuti domaćin je opet otišao na plus od dva pogotka kada je Danilo zabio za 4-2, a Southampton je jedino do kraja uspio smanjiti na konačnih 3-4 kada je Ward-Prowse realizirao jedanaesterac u 96. minuti.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car ostao je tijekom cijele utakmice na klupi za pričuve Southamptona, dok Mislav Oršić opet nije konkurirao za ogled.

U posljednjih deset prvenstvenih utakmica Southampton je upisao tri remija i čak sedam poraza.

Nottingham Forest je 16. na ljestvici i ima 33 boda. Bod manje ima Everton, dok po 30 imaju Leicester i Leeds. Na dnu Southampton ima tek 24 boda.