SOK NA POLJUDU / Dinamo unistio snove hajdukovaca eurogolom u zadnjim sekundama!

Na Poljudu je odigran najveci derbi hrvatskog sporta, utakmica Hajduka i Dinama u 25. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva. Iako Zagrepcani bjeze Bilima za cak 26 bodova, u Splitu je pred 20.

14.3.2015.
12:58

HAJDUK: Kalinic, Mikanovic, Maloca, Vukovic, Milovic, Jozinovic, Vrsajevic, Susic, Vlasic, Balic, Milevski

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Simunovic, Taravel - Ademi, Machado - Fiolic, Coric, Fernandes - Pjaca

Strijelci: 1:0 Balic (71'), 1:1 Machado (94') Splicane je do pobjede, a Dinamo od prvog poraza u dosadasnjem dijelu prvenstva, dijelilo samo petnaestak sekundi igre.

Hajduk je poveo pogotkom mladog Andrije Balica u 74. minuti, a u cetvrtoj minuti sudacke nadoknade za Zagrepcane je strijelac bio Paulo Machado. Bio je to i prvi nakon neodigrane utakmice na Maksimiru prosle godine, zbog cega je Hajduk kaznjen oduzimanjem tri boda, a poljudski sraz je protekao u sportskom ozracju na terenu.

Prvo poluvrijeme obiljezila je zustra igra, ali bez izglednijih prilika. Najvecu je prigodu propustio Dinamo u 31. minuti kada Coric je sjajno u prostor poslao loptu za Pjacu, koji pretrcava Vukovica i gada donji lijevi Kalinicev kut, no vratar Hajduka je nogom obranio njegov sut.

Drugu veliku priliku za Dinamo propustio je Fernandes u 59. minuti kada je sam s pet metara snazno poslao loptu iznad grede. Samo par minuta kasnije Milevskij je pronasao samog Vrsajevica koji je u prvoj velikoj prilici za Hajduk posve neprecizan s deset metara.

U 74. minuti Poljud je eksplodirao, a Hajduk je poveo. U dugoj akciji koju je zapoceo Caktas loptu je prihvatio Susic ubacio u kazneni prostor, Milevski atraktivno propusta, a mladi Balic s deset metara preciznim udarcem donosi vodstvo Splicanima.

U doslovce posljednjim trenucima susreta Dinamo je izjednacio fantasticnim volejem Portugalca Machada koji je odsjeo u samom kutu, daleko od nemocnog Kalinica. Dinamo vodi s 63 boda i jos uvijek moze prvenstvo zavrsiti bez poraza, dok je Hajduk ostao cetvrti s 37 bodova.

Nedjelja: Istra 1961 - Osijek 1-0 (Spehar 87) Rijeka - Zadar 4-0 (Balaj 27, Hristov 30, 57, Leovac 36)

Subota: Hajduk - Dinamo Zagreb 1-1 (Balic 74/Machado 90+4) Slaven Belupo - Lokomotiva 4-0 (Miric 30, Ejupi 47, Vugrinec 83, 84)

Petak: Zagreb - Split 1-2 (Kolinger 25/Mrsic 17, Bagaric 59)

LJESTVICA: 1. Dinamo 25 19 6 0 58-14 63 2. Rijeka 25 15 6 4 52-20 50 3. Lokomotiva 25 11 5 9 47-43 38 4. Hajduk (-3) 25 11 7 7 45-36 37 5. Zagreb 25 8 6 11 28-41 30 6. Split 25 6 11 8 29-32 29 7. Slaven Belupo 25 7 6 12 26-36 27 8. Osijek 25 6 4 15 28-40 22 9. Istra 1961 25 4 10 10 24-37 22 10. Zadar 25 5 5 15 25-61 20