SVAKA ČAST, NANE / Slaven Bilić nastavlja dominirati na Bliskom Istoku: Svladao je ekipu Igora Jovićevića i upisao četvrtu uzastopnu pobjedu

Bilićeva ekipa se nalazi na trećem mjestu saudijskog prvenstva

27.10.2023.
22:31

U susretu 11. kola saudijskog nogometnog prvenstva snage su odmjerili klubovi koje vode hrvatski stručnjaci Slaven Bilić i Igor Jovićević.

Spektakularni FNC 13 na rasporedu je 4. studenoga, a revanš Croate i Vase usred Beograda pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

POTEZ KOJI JE PODIGAO PUNO PRAŠINE /

Karoglan objasnio zašto je uveo igrača pa ga izvadio nakon 12 minuta: 'Kada nekog voliš, onda mu se i ispričaš...'

Na koncu je Bilićev Al Fateh kao gost slavio protiv Al Raeda, kojeg vodi Jovićević sa 2-1.

Bilićeva momčad je povela u 28. minuti golom Tawfiqa Buhumaidija, a na 2-0 je povećao Cristian Tello u posljednjim trenucima prvog dijela. Konačnih 2-1 postavio je Karim El Berkaoui  iz kaznenog udarca u 69. minuti.

Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda Bilićeve momčadi koja se nalazi na trećem mjestu saudijskog prvenstva sa 23 boda, tri manje od lidera Al Hilala koji ima i susret manje. Na drugoj poziciji je Al Taawon sa 24 boda.

Jovićevićev Al Raed je posljednji s pet bodova, dva manje od zone spasa.

U ranije odigranom susretu Al-Tai je pobijedio Al Riyadh sa 3-2, a prvi pogodak za domaći sastav zabio je Marko Dugandžić. Nekadašnji napadač Osijeka postigao je pogodak za 1-1 u 28. minuti.

Dugandžiću je Al-Tai osmi klub u karijeri. Do sada je igrao za Osijek, talijanske niželigaše Ternanu i Materu, ruski Soči te rumunjske Botosani, Cluj i Rapid. Al-Tai je klub na čijoj klupi je donedavno sjedio hrvatski trener Krešimir Režić, a momčad sada vodi Rumunj Laurentiu Reghecampf.