Na samom početku, dugogodišnji član Skupštine Marjan Hanžeković imenovan je u radno povjerenstvo Skupštine, zajedno s predsjednikom kluba Mirkom Barišićem i direktorom Tomislavom Svetinom.
Potom se raspravljalo po dnevnom redu od kojih su važnije točke bile već spomenuto Izvješće o poslovnom, sportskom i financijskom rezultatu za 2014. godinu, Izvješće Nadzornog odbora za 2014. godinu, Izmjene i dopune Statuta GNK Dinamo, Prijedlog postupka preoblikovanja...
"Prihod u 2014. godini je 120.725.071 kuna, rashod 211.372.783 kuna. Minus će pokriti prihodi iz prošlih godina i rate koje trebaju doći od prodanih igrača", rekao je izvršni predsjednik. Minus u 2014. godini je nastao, tvrde u Dinamu, zbog još uvijek nenaplaćenih rata od transfera Šime Vrsaljka, Duje Čopa, Alena Halilovića i Tina Jedvaja, a radi se, navodno, o 200 milijuna kuna.
Na Skupštinu se odazvalo 67 od 80 članova, a glavna je tema, uz financijsko izvješće, bila preoblikovanje kluba. Skupštinari su jednoglasno prihvatili prijedlog za preoblikovanjem.
"Na preoblikovanje nas je ponukala neimaština, ako uspije s njime u klub dolazi svježi kapital. Nadalje, postoji rigorozna kontrola UEFA-e i FIFA-e, radi se o financijskom fair playu. Možemo kao udruga tri godine biti u minusu 5 milijuna eura a onda ostajemo bez licence, a kada smo dioničko društvo onda možemo biti dužni 15 milijuna eura. Naša licenca nikada nije dolazila u pitanje, neće niti sada, uostalom dobili smo nagradu za uspješno poslovanje od UEFA-e, međutim, moramo biti vizionari", prenose Sportske novosti Mamićeve riječi.
Maksimirski šerif potom je održao monolog za koji je dobio veliki pljesak.
"Stalno se u javnosti pisalo i govorilo da je ovo prčija, privatni klub,... Evo gospodo, sada krećemo u proces preoblikovanja. Nudimo klub na tržište svim članovima, poduzetnicima, prijateljima. Ako preoblikovanje uspije imat ćemo mir, znat će se tko su dioničari. Tako ćemo izbiti i zadnji adut onima koji kažu da nisu mogli upravljati klubom. Ako preoblikovanje ne uspije, opet ćemo biti Udruga".
Preoblikovanje je predviđeno da se odvija u četiri kruga, s tim da jedan krug isključuje drugi.
1. U prvom se krugu poziv upućuje jedinici lokalne samouprave u kojoj je sjedište Dinama, dakle Gradu Zagrebu. Grad Zagreb može u tom krugu sudjelovati sa stadionom koji je u njegovom vlasništvu ili s minimalno milijun kuna.
2. Ako se u prvom krugu ne upišu u uplate sve dionice u roku koji ne može biti kraći od osam dana niti dulji od 15 dana, preostali neupisani dio dionica imaju pravo uplatiti klupski članovi.
3. Ako se i nakon drugog kruga ne uplate sve dionice preostali neupisani dio dionica imaju pravo uplatiti članovi koji su upisali i uplatili dionice u drugom krugu razmjerno sa svojim uplatama u tom krugu.
4. Ako niti do zadnjeg kruga ne dođe do preoblikovanja, pravo uplate imaju apsolutno svi članovi.
Cijenu Dinama tek treba odrediti, a vrijednost imovine napravit će ugledna revizorska kuća Price Waterhous.