SKORO SE OSRAMOTILI: / Subašićev Monaco na jedvite jade u utakmici s devet golova prošao trećeligaša

1.2.2017.
21:18
AFP, VALERY HACHE

Bez hrvatskog vratara Danijela Subašića Monaco je gostovao kod Chamblyja i sve je upućivalo na lagan prolaz lidera lige koji je u 48. minuti vodio s 3-0 (Lottin dva gola, Lemar jedan). Ipak, uslijedio je nevjerojatan niz domaćina koji je postigao sljedeća tri gola i odveo utakmicu u produžetak pogotkom Anthonyja Souberviea u 90. minuti (u 89. je Monacu isključen branič Raggi). U dodatnom vremenu su N'Doram i Glik doveli Monaco u vodstvo od 5-3, ali se ni tada trećeligaš nije predao te je u 111. minuti smanjio na 4-5 i čak imao šansu za novi podvig.

St. Etienne je ispao u produžetku od drugoligaša Auxerrea (0-3), a Caen, za koji je igrao Ivan Santini, od Angersa (1-3), dok je prvoligaš Guingamp morao igrati produžetke protiv trećeligaša Les Herbiersa (1-2). Trećeligaš CA Bastia bila je kobna za Nancy (2-0).

U utorak su ispali prvoligaši Lyon, Lorient i Nantes.

Francuski kup, šesnaestina finala:

Angers SCO - Caen 3-1

Avranches (III) - Fleury-Merogis (IV) 1-0

CA Bastia (III) - AS Nancy-Lorraine 2-0

Frejus (IV) - Prix-les-Mezieres (V) 1-0

Auxerre (II) - St Etienne 3-0 (0-0) produžetak

Les Herbiers (III) En Avant de Guingamp 1-2 (1-1) produžetak Chambly (III) - Monaco 4-5 (3-3) produžetak