UMALO SENZACIJA / Kiks Liverpoola na startu Premierlige: Senzacionalni Srbin zaustavio Redse, Salah spriječio potpuni debakl

Fulham je dva puta vodio, no na kraju je osvojio 'samo' bod protiv Liverpoola

6.8.2022.
15:37

U prvoj utakmici subotnjeg programa 1. kola engleskog nogometnog prvenstva povratnik u društvo najboljih Fulham i doprva Liverpool su igrali 2-2 (1-0).

NISU SE NI SNAŠLI /

U Engleskoj će biti žustrije nego ikad, Arsenal je složio moćnu ekipu: Raketa i društvo dobili lekciju života

Domaći su dva puta vodili golovima Mitrovića (32, 72-11m), a gosti su do boda stigli preko Nuneza (64) i Salaha (81).

Fulham je bio bolji suparnik u prvom poluvremenu, a tu svoju bolju igru je i materijalizirao vodećim golom kojega je postigao srpski centarfor Mitrović nadvisivši Alexander-Arnolda i pospremivši ubačaj Tetea u mrežu.

Liverpool se probudio u nastavku prvenstveno ulaskom Nuneza koji se u 64. minuti odlično snašao te prizemni ubačaj Salaha petom proslijedio iza leđa Rodaka.

Kada se očekivao potuni preokret, Fulham je stigao do novoga vostva. Van Fijk je neoprezno startao na Mitrovića u svom kaznenom prostoru, pogodio ga u nogu pa su domaći dobili najstrožu kaznu koju je u pogodak pretvorio upravo Mitrović.

Aleksandar Mitrović

Na konačnih 2-2 poravnao je Salah uz veliku dozu sreće, Nunez je loše prihvatio jedan centaršut, ali lopta se odbila ravno na nogu Salaha kojemu nijebilo teško iz velike blizine svladati Rodaka.

U petak je u prvom susretu sezone Arsenal kao gost svladao Crystal Palace sa 2-0, u subotu će još igrati Bournemouth - Aston Villa, Newcastle United - Nottingham Forest, Tottenham Hotspur - Southampton i Everton - Chelsea, dok će u nedjelju na teren Leicester City - Brentford, Manchester United - Brighton and Hove Albion i West Ham United - Manchester City.