NISU SE NI SNAŠLI / U Engleskoj će biti žustrije nego ikad, Arsenal je složio moćnu ekipu: Raketa i društvo dobili lekciju života

Arsenal je rasturio Sevillu sa 6:0, a za Španjolce je svih 90 minuta odigrao Rakitić

30.7.2022.
17:24

Arsenal je odradio fantastične pripreme za novu sezonu: Predstavili su velika pojačanja, koja su briljirala, a sve se odrazilo na sjajne predstave na terenu. S 4:0 su svladali Chelsea, a sada je Sevilla bila nova žrtva Mikela Artete i preporođenog Arsenala.

DRŽI SE LEGENDO /

Borussia se oglasila o svojoj zvijezdi koja boluje od raka: 'Dobit će najbolji tretman, šanse za oporavak su velike'

Ivan Rakitić i društvo teško su stradali od engleskog predstavnika. Arsenal je slavio čak 6:0, a nakon ni 20 minuta igre, Topnici su vodili s 4:0. Briljirao je Gabriel Jesus koji bi se mogao pokazati kao pun pogodak Artete i društva.

Bukayo Saka je u desetoj minuti zabio iz kaznenog udarca, nakon čega je Jesus zabio dva vezana pogotka. U 19. minuti Saka je povisio na 4:0, u 77. minuti je brazilski napadač ostvario hat-trick, dok je konačan rezultat postavio Edward Nketiah u 88. minuti.

Ni Raketa im nije pomogao

Za nemoćnu Sevillu svih 90 minuta odigrao je Ivan Rakitić, no nije mogao pomoći svojoj momčadi da izbjegne debakl.

Ivan Rakitić

Jesus je utrpao čak sedam pogodaka u pet pripremnih utakmica Arsenala. Brazilac je za 52 milijuna eura stigao za Manchester City i čini se kako bi mogao preporoditi napad londonskog kluba u novoj sezoni.

Iz Cityja je stigao i Aleksandar Zinčenko, a valja napomenuti kako je protiv Seville Arsenal predstavio svojeg novog kapetana - Martina Odegaarda. Otkako je Aubameyang napustio klub, nije bilo poznato tko će biti prvi vođa ekipa, a očito je Arteta odlučio da će to biti Norvežanin.