NOVČANICE SU SPREMNE / Saznajte koliko bi HNS mogao zaraditi od Lige nacija: U samo pola godine do strašne cifre

25.1.2023.
16:50
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija saznala je protivnika u Final Fouru Lige nacija, a kuglice su je spojile s Nizozemskom. Utakmica će se igrati 14. lipnja s početkom u 20:45 sati. U drugom polufinalu će se sastati Italija i Španjolska.

BORBA ZA FINALE /

Mali divovi svjetskog nogometa: Mogu li Vatreni srušiti Paklenu naranču pred njihovom publikom

Reprezentacija koja osvoji ovo natjecanje zaradit će 10,5 milijuna eura, dok će gubitnik u finalu kao utješnu nagradu zaraditi devet milijuna eura. U utakmici za treće mjesto, trećeplasiranom će pripasti osam, a četvrtoplasiranoj reprezentaciji sedam milijuna eura.

Kasa neće ostati prazna

HNS je već zaradio 2,25 milijuna eura samim ostankom Hrvatske u najjačem rangu Lige nacija, a ukupno bi mogli zaraditi 12,75 milijuna eura u slučaju da Hrvatska pobijedi u obje utakmice koje će se igrati na stadionima Feyenoorda i Twentea.

Treba pridodati kako je HNS od Svjetskog prvenstva već zaradio velikih 26 milijuna eura, pa bi uz maksimalan prihod iz Lige nacija ta cifra u samo pola godine mogla biti ukupno 38,75 milijuna eura.

Završnica UEFA-ine Lige nacija na rasporedu je od 14. do 18 lipnja kada ćemo vidjeti rasplet i tko će osvojiti trofej. Čekaju nas dva polufinala, utakmica za treće mjesto i finale.