SALAH SPASIO LIVERPOOL, CHELSEA RAZBIO STOKE: / Najskuplji branič ikad u nevjerici gledao novi kiks Lovrena i Matipa

U 21. kolu Premier lige Liverpool je ugostio Leicester (2:1) dok je Chelsea dočekao Stoke (5:0).

30.12.2017.
17:51

Egipatski napadač Mohamed Salah s dva je gola spasio Liverpool u subotu na Anfieldu gdje je momčad Jurgena Kloppa upisala pobjedu nad Leicester Cityjem. Nije sve počelo obećavajuće za domaćine. U trećoj minuti lošu reakciju obrane, prvenstveno Joela Matipa, a onda i Dejana Lovrena, iskoristio je Jamie Vardy te je zabio na asistenciju Riyada Mahreza.

Visoka pobjeda Chelseaja

Redsi su poslije toga krenuli žestoko po izjednačenje, a ono je stiglo u 52. minuti kada se u strijelce upisao Mohamed Salah. Isti je igrač zabio i za pobjedu Liverpoola u 76. minuti. Salah je trenutno najkorisniji igrač lige sa 17 golova i 5 asistencija.

Aktualni engleski prvak Chelsea s visokih 5:0 ispratio je Stoke sa Stamford Bridgea. Već je u 23. minuti pisalo 3:0 na semaforu jer su do tada zabijali redom Rudiger (4.), Drinkwater (9.) i Pedro. U nastavku su goste dokrajčili Willian i Zappacosta. Ovo je, inače, Chelseaju druga najuspješnija kalendarska godina. Samo su 2005. (32) upisali više pobjeda u prvenstvu nego 2017. (28).

U ostalim utakmicama Everton je izgubio 2.1 u gostima kod Bournemoutha. Fraser je zabio oba gola za domaćine, dok je za goste mrežu pogodio Gueya. Nikola Vlašić nije bio u sastavu. Watford je pak prokockao pobjedu u samoj završnici. Poveli su protiv Swanseaja u 11. minuti preko Carrilla. Međutim Ayew (86.) i Narisgha (90.)donijeli su preokret Velšanima.

Na susretima između Huddersfielda i Burnleya te Newcastlea i Brightona nije bilo pogodaka.