Ronaldo na utakmici protiv Škotske ponovno ispisao povijest

9.9.2024.
19:47
profimedia

Reprezentacija Portugala u nedjelju je u 2. kolu Lige nacija pobijedila Škotsku rezultatom 2-1.

SRETNO! /

Hrvatska nakon 24 godine odlazi na Svjetsko prvenstvo, Kustić: 'Već ste puno napravili'

SRETNO! /

Škoti su prvi poveli golom Scotta McTominaya u sedmoj minuti, a s tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu, Portugal je izjednačio golom Brune Fernandesa u 54. minuti, dok je pobjedu osigurao Cristiano Ronaldo u 88. minuti.

Ronaldo je u igru ušao u 46. minuti te u 88. minuti svojoj momčadi donio pobjedu.

Međutim, tim je pogotkom Portugalac ponovno srušio još jedan rekord. Upisao je 132. pogodak u reprezentativnom dresu i time povećao prednost na vrhu strijelaca kada su u pitanju reprezentacije.

Ujedno je to bio i njegov prvi gol Škotskoj pa je tako škotska postala 48. različita reprezentacija protiv koje je postigao pogodak ili više.