ROMA PREOKRETOM DO DRAMATIČNE POBJEDE: / Napoli teškom mukom slavio kod Cagliarija

Genoa je u prvom poluvremenu imala 1-0 i 2-1, ali je Rome uspjela oba puta izjednačiti, a potom i pobijediti

16.12.2018.
22:27

U najzanimljivijem susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je teškom mukom pobijedila Genou sa 3-2 nakon što su gosti dva puta vodili.

FIORENTINA POBIJEDILA EMPOLI, SAMPDORIJA BOLJA OD PARME: /

Pjaca nije igrao

Genoa je u prvom poluvremenu imala 1-0 i 2-1, ali je Rome uspjela oba puta izjednačiti, a potom u nastavku susreta okrenuti rezultat.

Ćorić nije nastupio za Romu

Gosti su poveli u 17. minuti golom Piateka nakon velike greške domaćeg vratara Robina Olsena kojem je lopta 'iscurila' iz ruke. Izjednačio je Federico Fazio u 31. minuti, no samo dvije minute kasnije gosti dolaze do nove prednosti, a gol je zabio Oscar Hiljemark. U posljednjim trenucima prvog dijela Roma je izjednačila golom Justina Kluiverta, a mladi Nizozemac je u 59. minuti sjajnom loptom asistirao Cristanteu za prvo vodstvo Rome na utakmici. Ante Ćorić nije nastupio za Romu...

Real Madrid's Croatian midfielder Luka Modric (L) and AS Roma Croatian midfielder Ante Coric go for the ball during the UEFA Champions League group G football match AS Rome vs Real Madrid on November 27, 2018 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)

Napoli teškom mukom slavio na gostovanju kod Cagliarija

Napoli je teškom mukom slavio na gostovanju kod Cagliarija sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Arkadiusz Milik iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Darijo Srna nije nastupio za domaći sastav zbog crvenog kartona dobivenog u prošlom kolu, Filip Bradarić odigrao je cijeli susret, dok Marko Pajač nije ulazio u igru. Na klupi je cijelu utakmicu proveo i Marko Rog kod gostiju.

(From L) Genoa's Italian forward Cristian Kouame, AS Roma Czech forward Patrik Schick and Genoa's Argentine midfielder Esteban Rolon go for the ball during the Italian Serie A football match AS Roma vs Genoa on December 16, 2018 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Vincenzo PINTO / AFP)

Fiorentina bolja od Empolija

U ostalim susretima Fiorentina je pobijedila Empoli sa 3-1, Sampdorija je slavila protiv Parme sa 2-0, a identičnim rezultatom Sassuolo je na gostovanju porazio Frosinone. U prvoj nedjeljnoj utakmici nogometaši SPAL-a i Chieva odigrali su bez pobjednika 0-0.

Empoli je protiv Fiorentne poveo u 23. minuti preko Krunića, no u 40. minuti je izjednačio Kevin Mirallas. U nastavku susreta 'Viole' su dominirale i svoju premoć okrunile su golovima Simeonea (59) i Bryana Daba (78). Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

Napoli's Polish midfielder Piotr Zielinski (4fromL) and his teammates celebrate after scoring against Frosinone during the Italian Serie A football match on December 8, 2018 at the San Paolo stadium in Naples, Italy. (Photo by Tiziana FABI / AFP)

Pobjedu je ostvarila i Sampdorija koja je sa 2-0 slavila protiv Parme, a golove su zabili Caprari (66) i Quagliarella (69). '

Sassuolo na gostovanju porazio Frosinone

Identičnim rezultatom Sassuolo je na gostovanju porazio Frosinone, a strijelci su bili Ariaudo (43-ag) i Berardi (58). Stipe Perica nije nastupio kod domaćina.

U prvoj nedjeljnoj utakmici nogometaši SPAL-a i Chieva odigrali su bez pobjednika 0-0.

U ponedjeljak se sastaju Atalanta i Lazio, a u utorak Bologna i Milan. Na ljestvici vodi Juventus sa 46 bodova ispred Napolija (35), Intera (32) i Milana (26).

Italija - 16. kolo Fiorentina - Empoli 3-1 (Mirallas 40, Simeone 59, Dabo 78 / Krunić 23) Frosinone - Sassuolo 0-2 (Ariaudo 43-ag, Berardi 58) Sampdoria - Parma 2-0 (Caprari 66, Quagliarella 69) SPAL - Chievo 0-0 Cagliari - Napoli 0-1 (Milik 90+2) Roma - Genoa 3-2 (Fazio 31, Kluivert 45, Cristante 59 / Piatek 19, Hiljemark 33) Preostale utakmice Atalanta - Lazio (pon, 20.30) Bologna - Milan (uto, 20.30)

Odigrane utakmice: Torino - Juventus 0-1 (Ronaldo 70-11m) Inter - Udinese 1-0 (Icardi 76-11m)