TREĆI GOL SEZONE / Roko Šimić zabio u bitnoj pobjedi Züricha u borbi za ostanak

Zürichu su ovi bodovi iznimno važni u nastojanjima da izbjegne napetu borbu za ostankom u eliti

7.5.2023.
18:51

Hrvatski nogometaš Roko Šimić postigao je pogodak iz jedanaesterca u 32. kolu švicarskog prvenstva, a njegov je Zürich pobijedio na gostovanju Basel s 2-0.

DOMINACIJA /

Celtic opet prvak Škotske, uzeli 11. naslov u posljednjih 12 godina

Šimić je u igru ušao u 79. minuti, a od 86. je Basel bio s igračem manje. Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada je Zürich postigao pogotke vrijedne tri boda.

Prvo je Šimić u 91. minuti bio miran i precizan s bijele točke te je zabio za 1-0, dok je u 94. minuti Mathew postavio konačnih 2-0. Za Zürich je cijelu utakmicu odigrao Nikola Katić. Šimiću je to bio treći prvenstveni pogodak za cirišku momčad.

Završnica susreta bila je iznimno burna te su isključena još dvojica domaćih igrača.

Zürichu su ovi bodovi iznimno važni u nastojanjima da izbjegne napetu borbu za ostankom u eliti. Trenutačno su na osmom mjestu ljestvice te ima 37 bodova kao i sedmi St. Gallen.

Pet bodova manje ima pretposljednji Winterthur, a šest manje posljednji Sion.