NA OVO TAMO NISU NAVIKLI / Gol sina legendarnog Vatrenog u drugom planu: Brat Arsenalove zvijezde u stilu Zidanea nasrnuo na bivšeg stopera Hajduka

Zürich je na gostovanju slavio kod Basela rezultatom 0-2, a oba pogotka pala su u sudačkoj nadoknadi utakmice

8.5.2023.
8:55
profimedia

Ludnica je krenula u 85. minuti utakmice kada je Baselov stoper Adams dobio direktni crveni karton, a u 90. minuti Roko Šimić zabio je pogodak iz jedanaesterca koji je izazvao bijes Baselovih igrača, klupe i navijača.

ISPRED LENSA NA +6 /

PSG pobjedom bez Messija i Neymara pobjegao Tudoru na velikih osam bodova

U 94. minuti gosti su zabili još jedan pogodak i kaos je mogao početi. U 97. minuti bilježimo nove crvene kartone, Baselu je isključen veznjak Burger, a u gostujućim redovima isključen je igrač s klupe. Strasti se nisu smirivale i onda je došla 12. minuta nadoknade kada se dogodio trenutak koji nevjerojatno podsjeća na finale Svjetskog prvenstva 2006. godine. Brat Arsenalove zvijezde Granita Xhake, Taulant, dobio je drugi žuti karton i na putu prema svlačionici u maniri Zinedinea Zidanea na travnjak je ''posložio'' Nikolu Katića, bivšeg stopera Hajduka.

Tako je Klassiker završen sa čak 9 žutih i 4 crvena kartona, a ovom pobjedom Zürich se odmaknuo od zone ispadanja, dok je Basel porazom ugrozio šanse za plasman u europska natjecanja sljedeće sezone, iako su ove sezone i dalje aktivni, očekuje ih polufinale Konferencijske lige protiv Fiorentine.