ISPRED LENSA NA +6 / PSG pobjedom bez Messija i Neymara pobjegao Tudoru na velikih osam bodova

U posljednjem susretu 34. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Troyes sa 3-1 i posve se približio obrani naslova prvaka.

7.5.2023.
22:57

Četiri kola prije kraja prvenstva pariški sastav ima šest bodova više od Lensa, dok Marseille na trećoj poziciji zaostaje osam bodova.

NIJE IŠLO /

Igor Tudor s Marseilleom izgubio derbi i pao na treće mjesto francuske lige

NIJE IŠLO /

PSG, koji je nastupio bez suspendiranog Lionela Messija i ozlijeđenog Neymara, je poveo već u osmoj minuti golom Kyliana Mbappea.

Parižani su u nastavku prvog dijela imali još nekoliko prilika, ali nisu uspjeli svladati Gauthiera Gallona. U završnici prvog dijela i Ajaccio je nekoliko puta opasno zaprijetio, međutim, Gianluigi Donnarumma je bio siguran.

Vitinha povisio, Ruiz potvrdio

Olakšanje za goste uslijedilo je u 59. minuti kada je Vitinha zabio za 2-0. Marco Verratti je ubacio, Portugalac pucao glavom, no Gallon je obranjio njegov prvi pokušaj. Međutim, lopta je ponovo završila kod Vitinhe koji u drugom pokušaju nije promašio.

Domaćin je sedam minuta prije kraja vratio neizvjesnost smanjivši zaostatak. Bila je to lijepa akcija jednog od najizglednijih putnika u niži rang natjecanja. Papa Ndiaga Yade je odlično ubacio s lijeve strane, a Xavier Chavalerin glavom pogodio za smanjenje vodstva.

Nada u moguće čudo trajala je samo tri minute kada je Fabian Ruiz zabio za konačnih 3-1. Ante Palaversa nije nastupio za domaći sastav.