SHOW HRVATSKOG ČUDA / Roko Šimić je nezaustavljiv, s dva gola i krasnom asistencijom odveo svoj klub u finale Lige prvaka. Pogledajte njegove majstorije

Šimić je ove sezone u Ligi prvaka mladih zabio šest golova u sedam utakmica

22.4.2022.
21:01

U petak je U19 momčad RB Salzburga pobijedila u polufinalu Lige prvaka Atletico Madrid s velikih 5:0 i izborila ulazak u finale u kojemu će se za naslov boriti s Benficom. Prvo ime u pobjedi austrijske momčadi bio je supertalentirani hrvatski napadač Roko Šimić (18), sin legendarnog Vatrenog Darija Šimića, koji je u prvom poluvremenu prvo zabio dva gola i potom asistirao za treći.

SALZBURGOV JUNAK /

Roko Šimić: Benzema i ja zavili smo PSG u crno! A do kraja sezone stići ću i Marka Livaju

Šimić je doveo Salzburg u vodstvo u 15. minuti, kada je nakon asistencije Kamerija pospremio loptu iz blizine u mrežu. Taj pogodak možete vidjeti OVDJE.

Šimić je udvostručio vodstvo svoje ekipe u 28. minuti kada je sigurno realizirao jedanaesterac.

RB Salzburg - Atletico Madrid, Roko Šimić

Do kraja poluvremena Salzburg je zabio i treći gol, a Šimić je ovaj krasno asistirao Kameriju. OVDJE možete vidjeti taj potez.

Roko u velikoj formi

Prvo poluvrijeme je završeno s prednopšću Salzburga od 3:0, a u nastavku su Austrijanci golovima Sahina (67) i Diakitea (89) "dotukli" Španjolce.

S ovim pogocima Šimić je došao do brojke od šest postignutih golova u sedam utakmica ovosezonske Lige prvake mladih. Član je austrijske momčadi od prošle godine, kada je stigao iz Lokomotive, i odmah je proslijeđen u filijalu Salzburga, Liefering, a paralelno za Salzburg igra juniorsku Ligu prvaka.

U finalu će RB Salzburg igrati protiv Benfice koja je nakon jedanaesteraca svladala Juventus s ukupnih 6-5. Nakon 90 minuta bilo je 2-2, s tim da je Benfica vodila 2-0 golovima Martima Neta u 3. i Luisa Semeda u 10. minuti. No, krajem prvog dijela portugalska momčad je ostala s igračem manje što je Juventus iskoristio za izjednačenje na 2-2. Strijelci su bili Chibozo u 51. i Turicchija u 73. minuti.

Finalna se utakmica igra u ponedjeljak 25. travnja, s početkom u 18 sati.