'LUDA' UTAKMICA / Čudesni Lewandowski spasio Barcelonu od novog kiksa

29.4.2024.
23:08

Barcelona je u 33. kolu španjolske La Lige pobijedila na svom terenu Valenciju 4:2, a prvo ime u momčadi katalonskog kluba bio je Robert Lewandowski koji je zabio tri pogotka.

INCIDENT /

Navijač htio uloviti Modrića, policija morala intervenirati

INCIDENT /

Bio je to dvoboj pu preokreta, Fermin Lopez (22) je udarcem glavom doveo Barcelonu u vodstvo, ali onda je Ter Stegen grubo pogriješio i omogućio Hugu Duru (27) gol za poravnanje. Deset minuta potom Valencia je povela iz kaznenog udarca kojega je realizirao Pepelu (38-11m), ali u sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući vratar Mamardašvili, a domaći su to znali iskoristiti u nastavku.

Poljski centarfor Robert Lewandowski (49, 82, 90+3) dva je puta iz velike gužve u petercu uspio glavom proslijediti loptu u mrežu za 3-2, a onda je u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca sa 20-ak metara kompletirao "hat-trick".

Druga Barcelona sada ima 73 boda, dva više od treće Girone, ali i 11 manje od vodećeg madridskog Reala koji je praktički osigurao naslov prvaka. Valencia je osma sa 47 bodova.