ROMA OSVOJILA BERGAMO / Rimljani pregazili Boginju i prekinuli ju u pozitivnom nizu

Atalanta je prije ove utakmice imala šest prvenstvenih pobjeda u nizu, ali je ovakvim rezultatom nastavljen i neuvjerljiv domaći niz 'Boginje' u Serie A

18.12.2021.
17:12

Nogometaši Rome slavili su u Bergamu 4-1 protiv Atalante, u ogledu 18. kola talijanske Serie A, čime je stao uspješan ligaški niz domaćina.

KAKVA MAJSTORIJA /

Nastavljaju se muke 'Stare dame': Pogledajte golčinu kojom je Pašalićeva Atalanta pobijedila Juventus

Nastavljen domaći crni niz

Atalanta je prije ove utakmice imala šest prvenstvenih pobjeda u nizu, ali je ovakvim rezultatom nastavljen i neuvjerljiv domaći niz Atalante u Serie A. U Bergamu Atalanta ima tri pobjede, tri remija i čak tri poraza.

Domaćin je šokiran već u 1. minuti kada je loptu u mrežu doslovno ugurao Tammy Abraham. Tek što su se domaći igrači donekle oporavili od takvog starta uslijedio je drugi pogodak Rome. U 27. minuti je lijepu akciju gostiju golom za 2-0 okrunio Zaniolo.

Ipak, u pravom trenutku je Atalanta uhvatila rezultatski priključak te je Cristanteu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela upisan autogol za 1-2.

Pašalić igrao do 64.

Atalanta je u nastavku žestoko pritisnula, a postigla je i pogodak u 68. minuti (Zapata) koji je poništen zbog zaleđa. Samo četiri minute kasnije na drugoj strani je sve bilo regularno, a nakon prekida najbolje se snašao Smalling koji je ponovno odveo Romu na plus od dva pogotka (3-1), a utakmica je riješena u 82. minuti kada je za 4-1 pogodio Abraham, drugi put na utakmici.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić počeo je utakmicu za Atalantu te je igrao do 64. minute.

Atalanta je ostala treća na ljestvici (šest bodova manje od vodećeg Intera), dok je Roma preskočila Fiorentinu i sada je peta.

Serie A, 18. kolo:

Atalanta - Roma 1-4 (Cristante 45+1-ag / Abraham 1, 82, Zaniolo 27, Smalling 72)

Bologna - Juventus (18 sati)

Cagliari - Udinese (20:45 sati)

Petak:

Lazio - Genoa 3-1 (Pedro 36, Acerbi 75, Zaccagni 81 / Melegoni 86)

Salernitana - Inter 0-5 (Perišić 11, Dumfries 33, Sanchez 52, Martinez 77, Gagliardini 87)