MAESTRO / Rijetki se ovime mogu pohvaliti. Modrić napustio igru uz zaglušujuće ovacije Santiago Bernabeua, pogledajte nadrealnu snimku

Luka Modrić zabio je prvi gol za Real u pobjed 5:1 nad škotskim Celticom

2.11.2022.
22:23

Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, postigao je prvi pogodak u pobjedi Reala u Madridu protiv Celtica od 5-1, u dvoboju posljednjeg 6. kola skupine F Lige prvaka.

'EL CAPITANOOOO' /

Čudesni Luka Modrić novim golom bacio Santiago Bernabeu u trans: Komentator je vrištao u prijenosu

Ranije je Real osigurao proboj u osminu finala natjecanja gdje brani prošlogodišnji naslov, a ovom je pobjedom definitivno osigurao prvo mjesto u skupini ispred Leipziga. U zadnjem kolu je, pak, njemačka momčad osigurala osminu finala nakon pobjede u Varšavi protiv Šahtara od 4-0.

U prvom poluvremenu utakmice na Santiago Bernabeu između Reala i Celtica su dosuđena čak tri jedanaesterca. Već u petoj minuti Real je poveo, a strijelac s bijele točke je bio Luka Modrić. Hrvatskom nogometašu, koji je bio kapetan Reala u ovom susretu, bio je to četvrti gol ove sezone. Dva je dao u La Ligi i dva u Ligi prvaka, oba škotskoj momčadi.

U 21. minuti je bilo 2-0 nakon što je Rodrygo realizirao jedanaesterac, dok su gosti u 35. minuti imali šansu smanjiti. Dosuđen je novi jedanaesterac, ali hrvatski reprezentativac Josip Juranović nije bio precizan kao njegovi prethodnici. Pucao je jako, ali vratar Reala Thibaut Courtois je obranio njegov udarac.

Od 51. do 71. minuti Madriđani su svakih deset minuta postizali nove golove, a za 5-0 su zabijali Marco Asensio, Vinicius Junior i Valverde. Gosti iz Glasgowa su na kraju ipak stigli do počasnog pogotka, u 84. minuti je konačni rezultat postavio Jota.

Obožavaju ga

Modrić je igrao do 66. minute, kada je umjesto njega ušao Asensio, a kada je izlazio s travnjaka cijeli stadion mu je skandirao i pljeskao.