domaći teren / Rijeka uz dosta muke na Rujevici svladala Varaždin: Murić podsjetio na Messija s dva eurogola

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Robert Murić koji je prvi pogodak postigao u 7. minuti, a drugi u 57.

20.7.2019.
22:04
Nel Pavletić/Pixsell

U dvoboju 1. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin svladala novog prvoligaša Varaždin sa 2-1 (1-1).

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Robert Murić koji je prvi pogodak postigao u 7. minuti, a drugi u 57. Matija Kolarić je Varaždincima donio izjednačenje u 22. minuti.

Već u 7. minuti Robert Murić razveselio je brojne navijače Rijeke koji su odlučili pogledati domaći derbi momčadi Igora Bišćana. Riječki Varaždinac Murić ispremiješao je šestoricu obrambenih igrača Varaždina, prevario i vratara te s lakoćom pogodio mrežu za svoj prvi ovosezonski pogodak.

Samo 15 minuta poslije pljesak je na drugoj strani zaslužio Matija Kolarić koji se "lažnjakom" oslobodio trojice Rijekinih igrača te preciznim i snažnim udarcem s 20-ak metara u gornji desni kut svladao domaćeg vratara Andreja Prskala.

Riječanima je trebalo 12 minuta igre u drugom poluvremenu da dođu do novog pogotka. Situacija je bila drugačija, ali strijelac isti. Slobodan udarac s 22 metra po sredini izveo je Robert Murić. Lijevom nogom je pogodio lijevi kut, a vratar Ivan Nevistić ostao je skamenjen. Ispostavilo se da je to bio i pobjednički pogodak za konačnih 2-1.

Rijeka je trenutačno treća s tri boda, koliko imaju vodeći Dinamo i drugoplasirani Osijek.

Od 21 sat Gorica je domaćin Interu, a u nedjelju će prvo kolo zaključiti Hajduk i Istra 1961. utakmicom na Poljudu.

Utakmicu na stadionu na Rujevici pratilo je 4675 gledatelja, a sudio je Dario Bel iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Robert Murić (7.), 1-1 Matija Kolarić (22.), 2-1 Robert Murić (57.)