Rijeka u Zagrebu upisala prvu pobjedu!

Odigrane su prve dvije utakmice trećeg kola hrvatskog nogometnog prvenstva. Do prve pobjede došli su nogometaši Rijeke koji su u Kranjčevićevoj slavili protiv Zagreba 1:0.

3.8.2012.
22:44

U dvoboju momčadi koje do ovog kola nisu postigle pogodak, trenutak odluke dogodio se seam minuta prije kraja utakmice. Tada je Weitzer snažnim udarcem s ruba šesnasterca donio Rijeci prva tri boda u prvenstvu. Ovom pobjedom momčad Elvisa Scorije skočila je na šesto mjesto sa četiri boda, dok je Zagreb posljednji bez bodova.

U drugom susretu dana Lokomotiva i Osijek su na Maksimiru odigrali susreta bez pogodaka (0:0), ali s puno uzbuđenja, pa su tako gledatelji vidjeli čak dva crvena kartona. Prvo je u 61. minuti kod gostiju pocrvenio Smoje, a u 89. minuti Lokosi su ostali bez Muse. Ovim remijem Lokomotiva je preuzela prvo mjesto ljestvice sa sedam bodova, dok je Osijek na trećem s pet bodova.