Nije pošteno: Čudo je što su sve promašili, novi Vatreni ispao tragičar!

Nažalost, nogometaši Rijeke na svojoj su se Kantridi oprostili od proljeća u Europskoj ligi kolo prije kraja prve faze natjecanja.

28.11.2013.
10:54

Nogometaši Rijeke odigrali su neodlučeno 0:0 protiv Vitorije iz Guimaraesa u 5. kolu Europa lige. Tim su se rezultatom oprostili od mogućnosti da se plasiraju u šesnaestinu finala.

Riječani bi pobjedom sačuvali priliku da se u posljednjem kolu, na gostovanju kod Betisa, bore za drugi krug, ali ovaj četvrtak pred svojim navijačima nisu uspjeli pronaći put do mreže gostiju iz Portugala. Ostaje im utjeha da je Kantrida ostala neosvojiva ove sezone - odigrali su neodlučeno protiv sva tri suparnika u skupini.

Mehmed Alispahić u 13. je minuti pogodio prečku, što je bila i najveća prilika za momčad Matjaža Keka u prvom poluvremenu. I u nastavku su Riječani nastavili napadati, a šansu utakmice je u 82. minuti imao Leon Benko. Izbio je sam pred gostujućeg golmana Douglasa, ali pokušao ga je izbaciti varkom, u tome se sapleo i na kraju slabo pucao pretvorivši se u tragičara utakmice.

Šteta, jer u drugoj utakmici skupine Lyon je na svome Gerlandu pobijedio Betis s 1:0, a jedini je strijelac u 66. minuti bio Bafetimbi Gomis.

Da je Rijeka uspjela pobijediti, slavlje u zadnjem kolu protiv Betisa vodilo bi ju u drugi krug natjecanja. Francuzi su sada izbili na čelo skupine s devet bodova, dok Andalužani imaju bod manje.

Unatoč svemu, Rijeka je zaslužila čestitke, a svjestan je toga i trener Matjaž Kek.

"Odigrali smo još jednu pravu europsku utakmicu, a Kantrida je ostala neosvojena europska tvrđava. Moji igrači mogu biti ponsoni zbog svega što smo napravili u Europi ove godine. Žao mi je samo što nismo iskoristili prilike koje smo imali. Hvala publici koja nas je bodrila na svakoj utakmici", poručio je slovenski stručnjak.

Skupina A

Kuban Krasnodar - St. Gallen 4-0 (Melgarejo 3, 71, Ignatiev 54, Kabore 90+2) Swansea - Valencia (kasnije)

Redoslijed: 1. Valencia 9 (-1), 2. Swansea 8 (-1), 3. Kuban 5, 4. St. Gallen 3

Skupina B:

Čornomorec - Dinamo Zagreb 2-1 (Antonov 78, Didenko 90+1 / Beqiraj 20)

Ludogorec - PSV Eindhoven 2-0 (Bezjak 38, 79)

Redoslijed: 1. Ludogorec 13, 2. PSV 7, 3. Čornomorec 7, 4. Dinamo 1

Skupina D

Rubin - Maribor 1-1 (Natcho 43 / Mezga 86) Wigan - Zulte-Waregem (kasnije)

Redoslijed: 1. Rubin 13, 2. Wigan 5 (-1), 3. Maribor 4, Zulte Waregem (-1)

Skupina G

Genk - Dinamo Kijev 3-1 (Vossen 17, Kumordzi 37, De Ceulaer 40 / Jarmolenko 9) Rapid - Thun 2-1 (Boyd 17, Bošković 64 / Sadik 62)

Redoslijed: 1. Genk 11, 2. Dinamo Kijev 7, 3. Rapid 6, 4. Thun 3

Skupina H

Liberec - Freiburg 1-2 (Ribalka 81 / Ginter 23, Coquelin 73) Sevilla - Estoril 1-1 (Gameiro 7 / Fernandes 90)

Redoslijed: 1. Sevilla 9, 2. Liberec 6, 3. Freiburg 6, 4. Estoril 3

Skupina I

Rijeka - Vitoria 0-0 Lyon - Betis 1-0 (Gomis 66)

Redoslijed: 1. Lyon 9, 2. Betis 8, 3. Vitoria Guimaraes 5, 4. Rijeka 3

Skupina J

Legia - Lazio 0-2 (Perea 24, Anderson 57) Trabzonspor - Apollon 4-2 (Adin 23, 61, 83, Aydogdu 25 / Guie Gneki 68, Sangoy 90-11m)

Redoslijed: 1. Trabzonspor 13, 2. Lazio 11, 3. Apollon 4, 4. Legia 0

Skupina K

Anži - Šerif 1-1 (Epureanu 58 / Isa 52) Tromso - Tottenham 0-2 (Čaušević 63-ag, Dembele 76)

Redoslijed: 1. Tottenham 15, 2. Anži 8, 3. Šerif 3, 4. Tromso 1 Skupina L

Šahter Karagandi - PAOK 0-2 (Džidić 54-ag, Kitsiou 90) AZ Alkmaar - Maccabi Haifa 2-0 (Gudelj 37, Gudmunsson 90)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 11, 2. PAOK 11, 3. Maccabi 2, 4. Šahter 2