I DALJE U LOVU NA DINAMO: / Rijeka pobijedila Lokomotivu koja je promašila jedanaesterac

U 31. kolu HNL-a, Rijeka je na gostovanju kod Lokomotive slavila s 1-0 i došla samo na bod razlike od prvoplasiranog Dinama.

16.4.2016.
17:43

Rijeka je jedini pogodak na susretu zabila preko svojeg ovozimskog pojačanja Marija Gavranovića u 59. minuti utakmice, nakon kornera Marina Tomasova s lijeve strane. Imali su Riječani još šansi u susretu, ali ih nisu realizirali.

Zelenika spašavao svoje Lokose

Za nulu na semaforu u prvom poluvremenu najzaslužniji je golman LokosaZelenika, koji je skidao udarce Tomasova, Florentina Mateija i Bekima Belaja. Na početku drugog poluvremena, Lokomotiva je mogla do vodstva u sunce okupanoj Kranjčevićevoj. U 49. minuti, Stefan Ristovski skrivio je jedanaesterac, a udarac s bijele točke Mirka Marića sjajno je obranio vratar Rijeke Ivan Vargić.

Ivan Fiolić

Greda Gavranovića i udarac Fiolića

U 50. minuti, domaći navijači su se "hvatali za glavu". Gavranović je pogodio gredu, ali devet minuta kasnije je zabio za nova tri boda svije momčadi, koja je sada došla samo na bod od Dinama koji svoj susret protiv Zagreba u subotu navečer tek treba odigrati (19 sati). U 92. minuti, Lokosi su skoro izjednačili, ali udarac Ivana Fiolića glavom s linije gola izbacio je Marko Lešković i spasio svoju momčad.

Ovo je sedma pobjeda u posljednjih osam susreta u prvenstvu za Rijeku. Također, prvi Dinamov pratitelj ostvario je šestu pobjedu zaredom protiv Lokomotive, koja je posljednji put protiv Rijeke slavila u Kranjčevićevoj 9. ožujka kada je zabio veteran Jerko Leko iz jedanaesterca u 89. minuti.