Rijeka je šokirala Hajduk i slavila u jadranskom derbiju s 2:1. Gosti su u golovima Mujanovića i Benka u prvom poluvremenu stvorili prednost koju su u nastavku obranili.

28.4.2013.
17:45

S tri nova boda Riječani su preuzeli treće mjesto na ljestvici, dok je Hajduk sada uz gradskog rivala Splita na četvrtom - posljednjem koje će vjerojatno voditi u Europsku ligu.

Završnica prvenstva sada je potpuno komplicirana, druga Lokomotiva ima tri boda prednosti ispred Rijeke, a lokosi mogu do Europe i preko Kupa. U finalu igraju s Hajdukom, koji očito gubi korak.

Protiv Rijeke su Bijeli dobro otvorili utakmicu, dominirali 10 minuta i onda nestali u ostatku povremena. Mujanović i Benko su poentirali, a tih 2:0 je bio još i dobar rezultat za Splićane. Doduše, kod drugog gola sudac je mogao svirati i prekršaj riječkog napadača...

U nastavku je izašao neki drugi Hajduk. Za samo osam minuta su stigli na gol zaostatka (Sušić), ali više od toga nisu uspjeli. Nedostajalo je i malo sreće, Jozinović je pogodio gredu, Kišev udarac blokirao je Neretljak. No, Rijeka je u nedjelju bila bolja momčad i ostavila domaćina u problemima.

1. Dinamo 67 2. Lokomotiva 52 3. Rijeka 49 4. Hajduk 48 5. Split 48 6. Istra 1961 37 7. Osijek 36 8. Slaven Belupo 35 9. Zadar 28 10. Inter Zaprešić 26 11. Cibalia 26 12. Zagreb 24