POBJEDA ZA KRAJ / Rijeka deklasirala Slaven Belupo i prekinula niz od četiri uzastopna poraza

Bila je to utakmica bez rezultatskog značaja, Rijeka će sezonu zaključiti na drugom mjestu, dok je Slaven Belupo pretposljedni

26.5.2024.
17:05
Goran Kovacic/PIXSELL

U susretu posljednjeg, 36. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na Rujevci porazila Slaven Belupo sa 4-0 zaključivši sezonu pobjedom.

PLAVI OSTALI BEZ POBJEDE /

Dinamo proslavio naslov na Maksimiru: Rudeš nadoknadio dva gola zaostatka

Nogometaši Rijeke prekinuli su niz od četiri uzastopna ligaša poraza, slavivši na Rujevici protiv Slaven Belupa sa 4-0.

Bila je to utakmica bez rezultatskog značaja, Rijeka će sezonu zaključiti na drugom mjestu, dok je Slaven Belupo pretposljedni. Zanimljivo, Belupo je na zadnja tri gostovanja na Rujevici slavio. U sezoni 2022/23. gosti iz Koprivnice su dva puta pobijedili sa 1-0, dok su ove sezone, u završnici jesenskog dijela, slavili rezultatom 4-2.

Ovoga puta nije bilo previše dvojbi, a junak susreta je bio trostruki strijelac Niko Janković.

Rijeka je povela u 18. minuti. Bila je to lijepa akcija Ivanovića, Obregona i Hodže koju je udarcem s desetak metara u pogodak pretvorio Obregon.

U posljednjim trenucima prvog dijela vodstvo Rijeke je svojim prvim golom povećao Janković. Obregon je ušao u kazneni prostor i pucao iskosa s desne strane, Jesenović je odbio njegov pokušaj koji je pogodio Međimorca i pretvorio se u idealnu asistenciju Jankoviću koji je s dva metra lako poentirao.

U 62. minuti Janković je još jednom bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i odbijenu loptu je pospremio u mrežu za 3-0. Točku n "i" Janković je stavio u sudačkoj nadoknadi. Fruk je ubacio s desne strane, Janković natrčao na vrh peterca i postavio nogu za svoj treći pogodak.

U posljednjem susretu sezone od 17.30 sati sastaju se prvak Dinamo i putnik u niži rang Rudeš.