ODLIČNI FIUMANI / Riječani preokrenuli Lokomotivu, društvo s Rujevice upisalo petu pobjedu zaredom

U susretu 5. kola HNL-a Rijeka je kao domaćin na Rujevici svladala Lokomotivu sa 2-1 (1-1).

20.8.2023.
23:19
Goran Kovacic/PIXSELL

Goste je u vodstvo doveo Vladan Bubanja (5), a Rijeka je preokrenula preko Marca Pašalića (38) i Naisa Djouahre (78).

NOVA TRI BODA /

Jubilej Mije Caktaša u Osijekovoj pobjedi: Društvo s Pampasa blizu Hajduka

Jedini udarac u okvir gola Lokomotive donio joj je i vodstvo, Milićević je u 5. minuti ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a stoper Bubanja je prvodobno utrčao u kazneni prostor te s osam metara proslijedio loptu u mrežu.

Do poravnanja je Rijeka stigla još jednim spektakularnim pogotkom Pašalića, on se izborio za malo prostora na 18 metara od vrata i zatim udarcem iz okreta pogodio neobranjivo, lopta se od grede odbila iza gol-linije.

Pobjedu domaćima osigurao je Djouahra solo-akcijom u 78. minuti. On je prihvatio loptu uz aut-liniju na 40-ak metara od suparničkog gola, krenuo u slalom sve do ruba kaznenog prostora, a onda prizemnim udarcem svladao Čavlinu.

Treća Rijeka sada ima devet bodova, tri manje od vodećeg Hajduka, a jedan manje od drugog Osijeka. Lokomotiva je ostala pretposljednja, deveta s dva boda, jednim manje od osme Istre 1961, a dva više od posljednjeg Rudeša.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.