OPA, IZGUBIO JE ŽIVCE / Perišićev suigrač žestoko i javno prozvao trenera: 'Ne razumijem njegove odluke, ova sezona je s**nje'

9.3.2023.
8:21

Nogometaši Milana plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na gostovanju u Londonu protiv Tottenham Hotspura odigrali 0-0 i tako obranili minimalnu 1-0 pobjedu iz prvog dvoboja.

DAN D ZA DINAMO /

Kulminacija 'Igara prijestolja' na Maksimiru: 'Da je statut kluba drugačiji, sve ovo se ne bi dogodilo. Plan je da podržimo Barišića i njegove zbog obećanja o jednom'

Iako je domaći sastav morao hvatati zaostatak iz prrve utakmice, Tottenham je jedinu pravu priliku za pogodak stvorio tek u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Kane nakon ubačaja Sona odlično pucao glavom sa 10-ak metara, ali Maignan je sjajom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Samo 15-ak sekundi kasnije i Milan je stigao do svoje najveće prilike na utakmici, nakon školski odigranog protunapada Origi je pogodio vratnicu.

Gosti iz Milana znalački su umrtvili utakmicu te koristili prednost što u svojoj momčadi imaju tehnički potkovanije igrače dok su frustrirani domaćini nerijetko posezali za grubim prekršajima kako bi se nekako domogli lopte, a najneoprezniji je bio Romero koji je u 78. minuti i isključen zbog dva žuta kartona.

Sedmerostruki europski prvak Milan tako se plasirao među osam najboljih europskih klubova po prvi put nakon 11 godina.

Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 53. minue, dok je Ante Rebić ušao u igru za Milan u 89. minuti.

Početak susreta u Londonu kasnio je više od 10 minuta zbog skandaloznog kašnjenja obje momčadi koje su prekasno krenule prema stadionu i potom zapele u prometu.

Nakon utakmice brazilski napadač Spursa Richarlison javno je kritizirao trener Antonio Conte.

"Iskreno, ova sezona je s**nje. Želim više igrati, ne razumijem Conteove odluke. Ne shvaćam, igrao sam dobro i bio u dobroj formi. Kada sam startao, pobijedili smo Aston Villu i Chelsea, a onda me Conte najednom stavio na klupu. Protiv Wolvesa mi je dao pet minuta, pitao sam ga zašto i ništa mi nije rekao", rekao je Richarlison pa dodao:

"Baš me zanima što će sutra reći. Nisam idiot, ja sam profesionalac, radim svaki dan i želim igrati. Imao sam malu ozljedu, ali kad sam na terenu, dajem život. Nema tu mnogo diskusije. Trebao sam igrati, a sada umjesto toga mogu sjesti i plakati."