VELIKA BORBA / Bayern remizirao u velikom derbiju Bundeslige: Posuđeni Hrvat će sa svojim klubom zaustaviti dominaciju Bavaraca?

U derbiju 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Bayern Munchen su odigrali 2-2 nakon što je bavarski sastav u drugom dijelu nadoknadio dva gola zaostatka.

30.9.2023.
21:57

RB Leipzig se još jednom pokazao nepremostiva prepreka za aktualnog njemačkog prvaka. Treći međusobni susret u nizu, RB Leipzig nije izgubio, pritom ostvarivši dvije pobjede.

BUNDESLIGA /

Kovač do pobjede protiv bivšeg kluba: Majeru poništen prekrasan gol volejom, pričekat će na prvijenac

Bayern i RB Leipzig su već igrali ove sezone i to sredinom kolovoza u finalu Superkupa, a RB Leipzig je slavio sa 3-0 uz fantastičnu predstavu Danija Olma koji je zabio sva tri gola.

I večeras je RB Leipzig krenuo sjajno. Domaćin je poveo u 20. minuti golom Loisa Opende, a samo šest minuta kasnije Castello Lukeba je zabio za 2-0. Međutim, aktualni prvak je u nastavku susreta uspio izjednačiti.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

Harry Kane je smanjio u 57. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Benjamim Henrichs igravši rukom, da bi Leroy Sane u 70. minuti pogodio za 2-2.

Ovaj rezultat najviše je obradovao navijače Bayer Leverkusena koji je u susretu 6. kola na gostovanju pobijedio Mainz 3-0.

Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige.

Golove za "apotekare" zabili su Sepp van den Berg (18-ag), Alejandro Grimaldo (59) i Jonas Hofmann (65), a za Bayer je od 86. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić, koji je na posudbi iz Bayerna.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.