Nakon Seville u polufinale Kupa kralja su se rutinski plasirali i nogometaši madridskog Reala iako su na Mestalli tijekom 90 minuta uzvratne utakmice zaradili dva crvena kartona.

24.1.2013.
0:29

U Madridu je Real pobijedio Valenciju 2:0, dok je na Mestalli završilo bez pobjednika 1:1. Nije Real razbio suparnika kao prije nekoliko dana u prvenstvu (bilo je 5:0), ali je kontrolirao situacija od početka do kraja. Sve je bilo još lakše nakon 44. minute kada je na asistenciju Xabija Alonsa zabio Karim Benzema za 1:0 Reala. U drugom su se poluvremenu ipak pojavili mali problemi za Mourinhovu momčad jer je u 51. minuti drugi žuti karton dobio Fabio Coentrao. Samo minutu kasnije je izjednačio Alberto Costa, a Valencija je potom nastavila prijetiti.

Do novog pogotka domaćin nije došao, a recimo da je u 74. minuti na travnjak istrčao hrvatski nogometaš Luka Modrić koji je zamjenio strijelca Benzemu. Do kraja ogleda je u 88. minuti pocrvenio i Angel Di Maria. http://rutube.ru/embed/6112803