AH, TAJ LUKA / Navijači tražili da ga Ancelotti odmori, a on briljirao: Real uvjerljivo slavio, Luka diktirao veznim redom

Luka Modrić je bio u početnom Realovom sastavu, a igrao je do 82. minute. Kapetan hrvatske reprezentacije je u 33. minuti zaradio žuti karton zbog prekršaja.

19.2.2022.
23:09

Nogometaši Real Madrida u posljednjoj su subotnjoj utakmici 25. kola španjolskog prvenstva kao domaćini svladali Alaves sa 3-0 (0-0) i tako privremeno stvorili zalihu od sedam bodova u odnosu na drugoplasiranu Sevillu.

PRVI U 2022. /

Rebić projektilom iz velike udaljenosti spasio Milan kod posljednje momčadi lige

Gosti su izdržali bez primljenog pogotka do 63. minute kad je Marco Asensio postigao svoj sedmi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni sjajnim udarcem sa 17 metara iskosa s desne strane, kojim je pogodio suprotan gornji kut.

Realovu prednost udvostručio je Vinicius Junior pogotkom u 80. minuti nakon odlične akcije i dodavanja Karima Benzeme. Brazilcu je to 13. pogodak u ovoj sezoni La Lige. U prvoj minuti sučevog dodatka Karim Benzema je došao do 18. prvenstvenog pogotka sigurnom realizacijom kaznenog udarca.

Luka držao vezni red

Odigrao je dobru utakmicu te je bio jedan od najboljih pojedinaca usprkos tome što nije postigao gol ni imao asistenciju. Luka je imao 79 točnih dodavanja (91,9%) te je od njih uputio jedno ključno. Poslao je 11 dugih lopti od kojih je njih deset bilo uspješno. Osvojio je tri duela te je jednom oduzeo i presjekao loptu.

Mnogi navijači na društvenim su mrežama zahtijevali da Ancelotti odmori našeg Luku, ali je hrvatski kapetan odradio gotovo cijelu utakmicu. Nakon slabije predstave protiv PSG-a, Luka se vratio sjajnim igrama, odnosno svojem standardu na koji nas je sve naviknuo.

Real Madrid je u 25 utakmica sakupio 57 bodova. Drugoplasirana Sevilla ima sedam bodova manje i utakmicu manje koju će odigrati u nedjelju (14 sati) na gostovanju kod Espanyola u Barceloni. Treći je Betis sa 43 boda iz 24 nastupa, a na četvrto mjesto probio se Atletico Madrid sa 42 boda.