PRVI U 2022. / Rebić projektilom iz velike udaljenosti spasio Milan kod posljednje momčadi lige

Naš Ante Rebić utakmicu je počeo s klupe, a u igru je ušao u 61. minuti umjesto Španjolca Brahima Diaza, a na kraju je donio važan bod svojoj momčadi.

19.2.2022.
22:46

U sklopu 26. kola talijanske Serie A Milan je gostovao kod posljednje momčadi u ligi, Salernitane.

NIŠTA OD LAGANE TITULE /

Tottenham na krilima sjajnog Kanea šokirao City u posljednjim sekundama i zakomplicirao utrku za naslov

Milan se nije najbolje proveo, remizirali su 2:2 nakon što je 'davljenik' preokrenuo vodstvo crno-crvenih i vodio 2:1.

Rebić spasitelj

Milan je dobro krenuo u utakmicu, već u petoj minuti poveli su pogotkom Messiasa, da bi domaćin preokrenuo golovima Bonazzolija u 29. i Đurića u 72. minuti susreta.

Potom je Rebić nastupio na scenu i zabio pogodak u 77. minuti. Rebić je primio loptu na velikoj udaljenosti, otprilike 20, 25 metara od gola te je snažno pucao. Lopta je na kraju prošla pokraj domaćeg golmana.

Rebiću je to bio treći pogodak u 18. nastupu ove sezone te prvi koji je postigao u 2022. godini.

Dalekometni projektil Ante Rebića za izjednačenje pogledajte OVDJE.

Roma se spasila

U ranije odigranom susretu Verona, koju vodi Igor Tudor odigrala je 2-2 na gostovanju kod Rome premda je vodila 2-0 nakon 20 minuta igre.

Zanimljivo, Verona je bila na pragu prve gostujuće pobjede protiv Rome nakon 1973. godine, ali ipak nije uspjela. Roma sada ima 19 pobjeda i šest remija protiv Verone na Olimpicu.

Gosti su poveli već u petoj minuti golom Antonina Baraka, a u 20. minuti Adrien Tameze je zabio za 2-0. U 32. minuti Tudorova ekipa je zabila i treći gol, no pogodak Giovannija Simeonea je poništen zbog zaleđa nakon asistencije VAR-a.

U nastavku susreta odabranici Josea Mourinha su zaigrali daleko bolje. Cristian Volpato je smanjio u 65. minuti, a na 2-2 je postavio Edoardo Bove u 84. minuti.

Za Veronu je od 78. minute zaigrao Boško Šutalo.

Quagliarella i dalje trese mreže

U prvom subotnjem susretu Sampdorija je pobijedila Empoli sa 2-0, a junak dvoboja bio je dvostruki strijelac FabioQuagliarella (14, 29).

Za Sampu je to bila druga pobjeda u zadnja tri kola, dok je Empoli produžio crnu seriju bez ligaškog slavlja na čak devet kola.

Sampdorija drži 14. mjesto sa 26 bodova, dok je Empoli na 11. poziciji s pet boodva više.

Milan vodi sa 56 bodova, Inter na drugom mjestu ima 54 boda, ali i dva susreta manje, a treći je Napoli sa 53 boda i susretom manje.

Salernitana je na začelju sa 14 bodova, sedam manje od zone spasa.