HLADAN TUŠ / Real kiksao u povratku Luke Modrića u momčad: Protiv autsajdera usred Madrida ostali bez bodova i ključnog igrača

Real je i nakon 12 kola na vrhu ljestvice sa 32 boda, ali sada samo s bodom prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom

30.10.2022.
18:51

Hladan tuš za aktualnog prvaka Španjolske i Europe usred Madrida. Drugi puta u ovoj sezoni Real nije uspio pobijediti odigravši u 12. kolu 1-1 (0-0) pred svojim navijačima protiv autsajdera Girone.

MAESTRO /

Slavlje u Madridu, vraća se Luka Modrić: Real objavio prigodni video kojim je zapalio grad; 'Ovako zabija naša 'desetka'

Real poveo, međutim...

Domaćin je poveo u 70. minuti, kad je na asistenciju Federica Valverdea loptu u mrežu poslao Vinicius Junior. OVDJE pogledajte taj gol.

Girona je izjednačila u 80. minuti iz kaznenog udarca, koji je sudac Melero Lopez dosudio nakon što je pregledao snimku i zaključio da je Marco Asensio igrao rukom u šesnaestercu. Precizan s bijele točke bio je Cristhian Stuani. OVDJE pogledajte taj zgoditak.

Real je kraj utakmice dočekao s desetoricom igrača na terenu, jer je u drugoj minuti sučevog dodatka Toni Kroos zaradio drugi žuti karton.

Luka Modrić se vratio u sastav Reala nakon što je propustio dvoboj u Ligi prvaka u Leipzigu, a kako u momčadi nije bilo Karima Benzeme, kapetan hrvatske reprezentacije je nosio i klupsku kapetansku vrpcu te odigrao cijelu utakmicu.

Real i dalje vodeći

Real je i nakon 12 kola na vrhu ljestvice sa 32 boda, ali sada samo s bodom prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom. Treći je Atletico Madrid sa 23 boda. Girona je privremeno sa 10 bodova skočila na 16. poziciju.

Nogometaši Osasune pred svojim su navijačima svladali Valladolid sa 2-0 (2-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa. Chimy Avila je domaćima donio vodstvo u 13. minuti iz kaznenog udarca, a konačnih 2-0 postavio je Moi Gomez u 19. minuti.

Osasuna je bila puno opasnija momčad i samo zahvaljujući gostujućem vrataru Jordiju Masipu pobjeda domaćih nije bila uvjerljivija.

Budimir u prvih 11 Osasune

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi i igrao do 64. minute, a Masip je i njemu obranio jedan precizan dalekometni udarac u 33. minuti.

Osasuna je šestom pobjedom i sa 20 bodova privremeno skočila na šesto mjesto, dok je Valladolid ostao na 11. poziciji sa 14 bodova.

Španjolska - 12. kolo
Osasuna - Valladolid 2-0 (Avila 13-11m, Gomez 19)
Real M. - Girona 1-1 (Vinicius Jr. 70 / Stuani 80-11m)
Athletic - Villarreal (18.30)
Real S. - Betis (21.00)

Elche - Getafe (pon, 21.00)

Odigrano u petak i subotu:
Almeria - Celta 3-1 (Lazaro 52, de la Hoz 60, Eguaras 90+6 / Veiga 25)
Cadiz - Atletico M. 3-2 (Bongonda 1, Fernandez 81, Sobrino 90+9 / J. Felix 85, 89)
Sevilla - Rayo V. 0-1 (Garcia 61)
Valencia - Barcelona 0-1 (Lewandowski 90+3)
Mallorca - Espanyol 1-1 (Muriqi 48 / Lazo 70)