ČEKAJU IH 'ŠIŠMIŠI' / Gledat ćemo neočekivano finale Kupa Kralja: Betis u posljednjim trenucima izborio završnicu

Everton je pak izborio četvrtfinale najstarijeg nogometnog natjecanja, engleskog FA Kupa

3.3.2022.
23:35

Nogometaši Betisa pred svojim su navijačima odigrali 1-1 protiv Rayo Vallecana u uzvratnoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja i tako s ukupnih 3-2 izborili plasman u finale u kojem će se 23. travnja u Sevilli za trofej boriti protiv Valencije.

KONTROVERZNA IZJAVA /

Tvrdi da je Putinova ljubavnica i da imaju djecu, sad poručuje: 'Jugoslavija ih nije brinula, ali su sada ljuti'

Gosti iz Madrida su poveli u 80. minuti golom Bebea, a Betis je u finale odveo Borja Iglesias koji je loptu poslao u mrežu u drugoj minuti sučevog dodatka.

Spas u zadnji čas

Za Betis će to biti peti nastup u finalu, a posljednji su imali prije 17 godina, kad su po drugi put u povijesti osvojili Kup kralja.

Valencia će se po 17. put naći u finalu, a prvi put nakon tri godine, kad su osvojili posljednji, osmi trofej pobjednika španjolskog kupa.

Everton u četvrtfinalu FA Kupa

Nogometaši Evertona sedma su momčad koja je izborila plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa, a to su ostvarili pobijedivši na svom Goodison Parku niželigaški Boreham Wood sa 2-0.

Strijelac oba pogotka za domaću momčad bio je Venezuelanac Salomon Rondon. Prvi je postigao u 57. minuti, a drugi u 84. minuti.

Everton će u četvrtfinalu gostovati kod Crystal Palacea. Middlesbrough će ugostiti Chelsea, a Southampton će biti domaćin Manchester Cityju.

Liverpool će u četvrtfinalu gostovati kod pobjednika posljednjeg preostalog dvoboja osmine finala između drugoligaša Nottingham Foresta i Huddersfield Towna, koji je na rasporedu u ponedjeljak 7. ožujka.