Hrvatski nogometaši Ivan Rakitić i Alen Halilović nastupili su u momčadi Barcelone koja je u pripremnoj utakmici u Nici protiv istoimenog francuskog prvoligaša odigrali 1:1.

3.8.2014.
11:50

Ivan Rakitić i Alen Halilović odigrali su prve minute u dresu Barcelone. Točnije, bila je druga utakmica za Halilovića, a prva za Rakitića. Oba hrvatska nogometaša započela su susret protiv Nice na klupi, a trener Luis Enrique obojicu ih je ubacio u igru na početku drugog poluvremena.

Nije se Barcelona proslavila u toj prvoj utakmici, iako su dva Hrvata u dresu Katalonaca odigrala solidno te u sudačkoj nadoknadi u zajedničkoj akciji imali priliku donijeti pobjedu Barçi. Halilović je igrao na desnom krilu, a Rakitić je zamijenio Andresa Iniestu i zauzeo je poziciju središnjeg veznog.

Na stadionu Allianz Riviera u Nici domaći je sastav vodio i branio se veći dio susreta.

Domaćine je u vodstvo doveo Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich u 21. minuti iz jedanaesterca, a Barcelonu je poraza spasio Xavi, također iz kaznenog udarca u 68. minuti.