Rijeka u petak otvara 25. kolo SHNL-a na Rujevici protiv Šibenika. Vrlo je to važna utakmica za Riječane koji drže vrh prvenstvene ljestvice. Dva dana prije, utakmicu je najavio trener Rijeke Radomir Đalović.
"Vidjet ćemo još kakav nam je zdravstveni bilten uoči Šibenika. Škorića i Oreča sigurno neće biti, problema ima Goda, a vidjet ćemo što će biti s Čopom. Šibenik je momčad koja sigurno ima kvalitetu i koja zaslužuje više bodova nego što trenutno ima. Imaju spoj iskusnih igrača poput Santinija, Punčeca i Žute, te mladih Božića i Bakića. Imaju kvalitetu, gledali smo njihove utakmice… Mi moramo pokazati karakter i gard, biti na sto posto. Vidjeli smo već da je liga izjednačena, da nikoga nije lako pobijediti i ne smijemo dozvoliti da razmišljamo o bilo čemu drugom osim o Šibeniku. Moramo ići maksimalno na svaku loptu i u svaki duel da bismo napravili rezultat, toga smo svjesni i ja i moji igrači i očekujem da se tako u petak i postavimo", rekao je Đalović.
Protiv Šibenika će biti teže nego protiv Hajduka
"Tri boda su ista i protiv Šibenika i u bilo kojoj utakmici koja dolazi nakon toga. Šibenik je najvažniji, tako moramo razmišljati jer to je jedino ispravno u ligi u kojoj je sve izjednačeno. Šibenik je remizirao u Osijeku, još neka gostovanja kvalitetno odradio i sigurno nam može zaprijetiti što će i napraviti ako ne budemo na sto posto", oprezan je crnogorski strateg.
"Nama je Šibenik jednako veliki derbi koliko i Hajduk. Može to sada zvučati drugačije, ali bez odlične utakmice protiv Šibenika bit će puno teže protiv Hajduka. Ovo nam je trenutno najvažnija utakmica, nakon nje možemo razgovarati o Hajduku. Ne sumnjam da će nas i navijači podržati, vidjeli smo koliko ih je bilo u Velikoj Gorici. Mislim da su svjesni trenutka i ne sumnjam da će napraviti pravu atmosferu jer znaju da nam protiv Šibenika trebaju isto kao i protiv Hajduka", pozvao je navijače Đalović.
POGLEDAJTE VIDEO: Franjo Ivanović nam je otkrio kad ga je prvi put nazvao Dalić i što mu je rekao