PSG - TROYES 4-3 / Bivši hajdukovac zabio u spektakularnoj utakmici na Parku prinčeva

Imali su vodeći Parižani dosta posla s Troyesom, unatoč terenskoj nadmoći

29.10.2022.
22:42
Marko Jurinec/PIXSELL

Nogometaši Paris Saint-Germaina pobijedili su kod kuće u pravom trileru Troyes s 4-3 u 13. kolu francuske lige i učvrstili se na vrhu ljestvice, a gol je lideru zabio bivši igrač Hajduka Ante Palaversa.

Imali su vodeći Parižani dosta posla s Troyesom, unatoč terenskoj nadmoći. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1-1 nakon što je Mama Balde doveo goste u vodstvo u trećoj minuti, a izjednačio je Carlos Soler u 24. minuti nakon dodavanja Neymara.

HRVATSKA - AUSTRIJA: 0-0 /

Mladi Vatreni ostali bez pobjede u Varaždinu: Palaversa pogodio gredu, Kačavenda isključen

U drugom poluvremenu Balde je po drugi put doveo goste u vodstvo, a Leo Messi je u 55. minuti pogodio za ponovno izjednačenje.

Argentinski velemajstor bio je dodavač kod trećeg pogotka Parižana, postigao ga je Neymar u 62. minuti, a na 4-2 povisio je Kylian Mbappe iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je 22-godišnji hrvatski veznjak Ante Palaversa u 88. minuti. Palaversa je inače igrač Manchester Citya, na posudbi u Troyes, a igrao je još i za Getafe, Oostende i Kotriijk.

1. PSG 13 11 2 0 36: 8 35
  2. Lens 13 9 3 1 22: 8 30
  3. Lorient 12 8 3 1 23:16 27
  4. Rennes 12 7 3 2 25:12 24
  5. Marseille 12 7 2 3 20: 9 23
  6. Lille 12 7 1 4 25:21 22
  7. Monaco 12 6 3 3 23:18 21
  8. Lyon 12 5 2 5 21:16 17