HRVATSKA - AUSTRIJA: 0-0 / Mladi Vatreni ostali bez pobjede u Varaždinu: Palaversa pogodio gredu, Kačavenda isključen

Austrija je prekinula pobjednički niz hrvatske reprezentacije u kvalifikacijama

25.3.2022.
19:57
Marko Jurinec/PIXSELL

Nakon šest uzastopnih pobjeda, hrvatska nogometna U-21 reprezentacije je u susretu A skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo odigrala 0-0 protiv Austrije u Varaždinu.

NOVO HRVATSKO RUHO /

Zlatko Dalić otkrio sastav za Sloveniju. Počinju nova lica u vezi i obrani, izbornik iznenadio odabirom u napadu

Hrvatska je ovim rezultatom zadržala prvo mjesto na skupini, trenutačno ima četiri boda više od drugoplasirane Norveške koja ima utakmicu manje.

Odabranici izbornika Igora Bišćana su u prvom susretu ovih reprezentacija na gostovanju u Riedu slavili sa 3-1, no ovoga puta nisu uspjeli probiti austrijsku obranu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u skromnoj igri s obje strane, a u prvih 45 minuta vidjeli smo tek jedan udarac. U 13. minuti pucao je Josip Šutalo, ali bez veće opasnosti.

Kačavenda prigovorio pa pocrvenio

U drugom dijelu igralo se nešto aktivnije, ali nije bilo promjene rezultata.

Hrvatska - Austrija

Najbliže golu mlada hrvatska vrsta je bila u 80. minuti kada je Ante Palaversa pogodio gredu. Dvije minute kasnije LukasKačavenda je dobio crveni karton. Napadač Lokomotive je prvo napravio prekršaj, a onda je prigovorio sucu koji mu je pokazao drugi žuti karton i poslao na "hlađenje".

I dalje na vrhu

Hrvatska je do ove utakmice u šest utakmica ostvarila isto toliko pobjeda, uz gol-razliku 17-4.

Mladi "Vatreni" vode na ljestvici sa 19 bodova, Norveška ima četiri boda manje i utakmicu manje, dok je Austrija treća sa 13 bodova i susretom više.

Idući nastup Bišćanova ekipa imat će 29. ožujka protiv Finske ponovo u Varaždinu. U drugom susretu sastaju se Austrija i Norveška.